Kde domov můj: virtuózní variace na českou národní hymnu pro sólové housle

Kde domov můj: virtuózní variace na českou národní hymnu pro sólové housle - Pavel Šporcl | I15cajalco.com

...ORCL VYDÁVÁ VLASTNÍ VIRTUÓZNÍ VARIACE ČESKÉ HYMNY KDE DOMOV MŮJ ... Noty a husle | Stojizato.sme.sk ... . POSLUCHAČE CHCE PŘIMĚT K NÁRODNÍ HRDOSTI Skladba Kde domov můj, ze které se stala česká státní hymna, zazněla poprvé ve Stavovském divadle v roce 1834.Nyní nahrál houslista Pavel Šporcl virtuózní variace skladby pro sólové housle. ... Variace na hymnu Kde domov můj nově zazní v podání houslisty Šporcla. 17.01.2017 11:40 . ... že takové virtuózní dílo pro sólové hou ... Kde domov můj: virtuózní variace na českou národní hymnu ... ... . 17.01.2017 11:40 . ... že takové virtuózní dílo pro sólové housle nebylo napsáno za posledních sto let. "Jeho návaznost na romantickou houslovou tradici je mimořádná," podotkl ke Šporclově skladbě Puklický. ... Později se stala českou národní hymnou. Kde domov můj - virtuózní variace na českou národní hymnu pro sólové housle-- autor: Šporcl Pavel Komentáře ke slovu variance » přidat nový komentář Skladbu Kde domov můj, ze které se stala česká státní hymna a zazněla poprvé ve Stavovském divadle v roce 1834, nyní nahrál houslista Pavel Šporcl virtuózní variace skladby pro sólové housle. V časech romantických virtuózů bylo běžné, že si interpret vybral známou melodii a na ni zkomponoval variace....

INFORMACE

AUTOR
Pavel Šporcl
DIMENZE
9,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Kde domov můj: virtuózní variace na českou národní hymnu pro sólové housle.pdf

POPIS

Přední český houslista Pavel Šporcl (1973) věnoval své virtuózní variance na českou národní hymnu pro sólové housle Kde domov můj své rodné zemi. Houslistům poskytuje v úvodu notového vydání komentář k interpretaci: ...Základní plán kompozice, který by se měl při interpretaci vždy dodržet, tvoří introdukce, téma, variace č. 1, 3 a 6 (z celkových osmi) a finále. Výběr dalších variací při koncertním uvedení záleží na volbě každého interpreta... Šporcl své variance na českou národní hymnu také natočil, CD vyšlo v roce 2016 u Šporcl Arts Agency s.r.o.

Chcete si přečíst knihu?Kde domov můj: virtuózní variace na českou národní hymnu pro sólové housle ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Šporcl. Číst Kde domov můj: virtuózní variace na českou národní hymnu pro sólové housle Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY