Hranice a zdi

Hranice a zdi - Jan Těsnohlídek | I15cajalco.com

...iřího Ortena), avšak nadále je hlavním rysem stručnost, důležitou roli hraje ticho ... Hranice a zdi | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Na doplňující otázku téže novinářky, zda je tedy možné jet za hranice i na dovolenou, ministr reagoval takto: „Ano, podle toho krizového opatření, které jsme dnes přijali a které platí od zítřka, které ruší zákaz volného pohybu za samozřejmě určitých podmínek, jak jsem o tom hovořil, tak je možné vycestovat do zahraničí i na dovolenou, ale pokud se člověk ... Kniha Hranice a zdi je již pátou sbírkou autora, jehož tvorba vzbudila nebývalý ... Vznik a vývoj berlínské zdi a vnitroněmecké hranice ... ... Kniha Hranice a zdi je již pátou sbírkou autora, jehož tvorba vzbudila nebývalý ohlas. Těsnohlídek se vrací k delším útvarům, které charakterizovaly především jeho debut Násilí bez předsudků (Cena Jiřího Ortena), avšak nadále je hlavním rysem stručnost, důležitou roli hraje ticho. Stavba zdi J. F. Kennedy u zdi 26 ... hranice k Západnímu Berlínu a přerušily, nejdříve jen pomocí ostnatého drátu, spojení mezi východním a Západním Berlínem. Teprve o tři dny později, 16. srpna, vzhledem k absenci jakékoliv reakce z americké strany, začal být drát nahrazován zdí v pravém slova smyslu. Kniha Hranice a zdi je již pátou sbírkou autora, jehož tvorba vzbudila nebývalý ohlas. Těsnohlídek se vrací k delším útvarům, které charakterizovaly především jeho debut Násilí bez předsudků (Cena Jiřího Ortena), avšak nadále je hlavním rysem stručnost, důležitou roli hraje ticho. K...

INFORMACE

AUTOR
Jan Těsnohlídek
DIMENZE
9,26 MB
NÁZEV SOUBORU
Hranice a zdi.pdf

POPIS

Kniha Hranice a zdi je již pátou sbírkou autora, jehož tvorba vzbudila nebývalý ohlas. Těsnohlídek se vrací k delším útvarům, které charakterizovaly především jeho debut Násilí bez předsudků (Cena Jiřího Ortena), avšak nadále je hlavním rysem stručnost, důležitou roli hraje ticho. Tematicky se kniha Hranice a zdi rozkládá mezi bezútěšnou sociální kritikou a osobní výpovědí. Kniha obsahuje ilustrace od ceněného malíře Josefa Bolfa, které jsou ve výborném dialogu s Těsnohlídkovými básněmi. Tak jako v básních tak i na ilustracích jsou postavy, které jsou samy. Samy na své problémy, i na ty společenské.

Chcete si přečíst knihu?Hranice a zdi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Těsnohlídek. Číst Hranice a zdi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY