Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému

Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému - Viktor Hruška (ed.) | I15cajalco.com

...omeone views a publication summary (such as the title, abstract, and list of authors), clicks on a figure, or views or downloads the full-text ... Knihy Jakub Jan Ryba - Heureka.cz ... . Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému. 179 Kč. Jan Vičar a kol. Generace? 269 Kč. Teritoria umění 2017: Vědecká konference doktorandů českých a slovenských uměleckých škol. Významná byla i jeho činnost na poli hudební teorie. Byl autorem prvního moderního česky psaného teoretického spisu o hudbě Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudeb ... Jan jakub ryba | Sleviste.cz ... . Byl autorem prvního moderního česky psaného teoretického spisu o hudbě Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému z roku 1817, v níž se jako první se pokusil vytvořit české hudební názvosloví. Česky i německy složil rovněž oslavné básně (tištěny jako jednolisty). První informativní hudebněnauková práce v češtině Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnímu (rkp. 1800) pojednává o hudbě, o hudební teorii a Ryba se pokusil i o vytvoření novodobého hudebního názvosloví. Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému. Viktor Hruška-3%. 9,11 € Obrana Mozarta. Otomar Kvěch-5%. 4,93 € Hudba jako horký tep života. Miloš Hons-4%. 13,15 € Radenie ... Průkopnická je jeho práce Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnímu. Ryba původně zamýšlel vydat čtyřdílnou hudební nauku, první svazek vznikal v letech 1799 - 1800, protože však nebyl vytištěn (vyšel až po Rybově smrti roku 1817), od dalších plánovaných dílů (Uvedení k zpěvu a hraní ... The work by Jakub Jan Ryba Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnímu from the year 1817 still belonged to the most valuable. Beside it, other less known works Počátkové hudební neb Krátký obsah všeobecného učení o muzice (1834) by Justin Heinrich Knecht, Navedení k generálbasu (1805) by Emanuel Alois ......

INFORMACE

AUTOR
Viktor Hruška (ed.)
DIMENZE
5,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému.pdf

POPIS

Na jaře roku 1817, dva roky po autorově smrti, vyšel v Praze u Karla Viléma Enderse spis Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému, sebraní dle nejvznešenějších a nejznamenitějších hudců našich let z pera Jakuba Jana Ryby (1765–1815). Žánrově se jedná o publikaci didaktickou, výklad je cíleně podpíraný argumentací a ilustrativními příklady a buduje pro svého čtenáře opravdové základy ke všemu hudebnímu umění.

Chcete si přečíst knihu?Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Viktor Hruška (ed.). Číst Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY