Krasojezdkyně

Krasojezdkyně - Uršuľa Kovalyk | I15cajalco.com

...d o všech slevách ve vašem okolí! Na našich stránkách najdete všechny akční letáky velkých řetězců ... Krasojezdkyně - Jojo Moyes - Megaknihy.cz ... .. Sledujte slevy v hypermarketech, supermarketech, drogeriích, hobby marketech nebo prodejnách elektra. Porovnávejte nejnižší ceny piva, másla, mléka, plen a dalších výrobků, které vás zajímají.Zjistěte jednoduše, kde najdete nejbližší prodejnu ... čeština: ·žena věnující se krasojízdě Netradiční oživení společenského plesu do sálu sokolovny přivezla v sobotu večer krasojezdkyně na kole[1]··↑ Benešovský deník při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyzvednout osobně na vybraných pobočkách. Objednávky vyřizujeme co nejrychleji to jde, ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár ... Krasojezdkyně - Jojo Moyes - Megaknihy.cz ... . Objednávky vyřizujeme co nejrychleji to jde, ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár dní lišit.Děkujeme vám za vaši trpělivost a pochopení. Jméno Jojo Moyes nemusím dlouho představovat. Autorka se po celém světě proslavila vynikajícími romány, které si získaly velké ovace od čtenářek různého věku, a není se tak čemu divit, že autorčin nový román, Krasojezdkyně, se stal během pár chvil jejím dalším bestsellerem. Uršulu Kovalyk můžeme považovat za feministickou autorku, ovšem Krasojezdkyně je její nejméně feministické dílo. V této postmoderní novele můžeme nalézt řadu různých linií: sociální, národnostní, politickou, erotickou, fantastickou a další; rozbíjení stereotypů žensko-mužského světa je téměř až na posledním místě. Zakázané ovoce. Jojo Moyesová. Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu......

INFORMACE

AUTOR
Uršuľa Kovalyk
DIMENZE
9,51 MB
NÁZEV SOUBORU
Krasojezdkyně.pdf

POPIS

Uršulu Kovalyk můžeme považovat za feministickou autorku, ovšem Krasojezdkyně je její nejméně feministické dílo. V této postmoderní novele můžeme nalézt řadu různých linií: sociální, národnostní, politickou, erotickou, fantastickou a další; rozbíjení stereotypů žensko-mužského světa je téměř až na posledním místě. Hlavní hrdinka Karolína vyrůstá v roce 1984 v malém městě kdesi na východě Československé socialistické republiky. Karolína je programová outsiderka, což se projevuje i v jejím vzhledu. S její podobou a nuzotou rodinného zázemí kontrastuje krasojízda a kůň jako symboly něčeho vznešeného v kombinaci s nuzotou rodinného zázemí a vzhledem hrdinky působí dráždivě a netradičně. „Kdybych chtěla jen šokovat, přeběhla bych nahá po Hlavní ulici v Košicích a nemusela bych tolik sedět za počítačem. Moje texty podle mě lezou pod kůži. A to je rozdíl.“ – Uršula Kovalyk „Krasojezdkyně v mnoha ohledech připomíná Tygrovu ženu Téy Obreht.“ – Storgy.com „Novela Uršuly Kovalyk je duhou obrazů a vhledů, které mladou dívku provádějí po světě po pádu komunismu. Duha je poškozená; zlomilo mi to srdce. Překlad Julie a Petera Sherwoodových je skvostný, zachovává tempo a plynulost a ve chvílích ohromující drzosti se zabodává do čtenáře.“ – Gabriel Gbadamosi, porotce EBRD Literature Prize Vydání knihy podpořilo Literárně informační centrum v Bratislavě.

Chcete si přečíst knihu?Krasojezdkyně ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Uršuľa Kovalyk. Číst Krasojezdkyně Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY