Feminismus je pro každého

Feminismus je pro každého - Chimamanda Ngozi Adichieová | I15cajalco.com

...ena, vepsány povinnosti mužů. Všichni se tak krčí v klíckách vlastního genderu a výsledkem je často nešťastný, násilný svět ... Kniha: Feminismus je pro každého (Chimamanda Ngozi Adichie ... ... . Obsah knihy: Feminismus je pro každého. Feministka. Podivné slovo, s nímž se většina poprvé setká jako s nadávkou. Nemůže si najít chlapa, chce jen víc peněz, je ošklivá. Podobné a další stereotypy se až příliš často skrývají za cizím slovem „feminismus". Feminismus pro ni není bojem za ženská práva, ale snahou o lepší svět pro všechny. Do pravidel každodennosti jsou totiž kromě to ... Feminismus je základem funkčních vztahů, říká femme fatale ... ... . Feminismus pro ni není bojem za ženská práva, ale snahou o lepší svět pro všechny. Do pravidel každodennosti jsou totiž kromě toho, co smí žena, vepsány povinnosti mužů. Všichni se tak krčí v klíckách vlastního genderu a výsledkem je často nešťastný, násilný svět. Feminismus je pro každého. Chimamanda Ngozi Adichieová. Nemůže si najít chlapa, chce jen víc peněz, je ošklivá. Podobné a další stereotypy se až příliš často skrývají za cizím slovem „feminismus". V knižním eseji Feminismus je pro každého se Adichieová s dědictvím feminismu i jeho obrazem vypořádává. Feminismus pro ni není bojem za ženská práva, ale snahou o lepší svět pro všechny. Do klece genderových stereotypů jsou totiž zajati i muži. Feminismus pro ni není bojem za ženská práva, ale snahou o lepší svět pro všechny. Do pravidel každodennosti jsou totiž kromě toho, co smí žena, vepsány povinnosti mužů. Všichni se tak krčí v klíckách vlastního genderu a výsledkem je často nešťastný, násilný svět. Feminismus pro ni není bojem za ženská práva, ale snahou o lepší svět pro všechny. Do pravidel každodennosti jsou totiž kromě toho, co smí žena, vepsány povinnosti mužů. Všichni se tak krčí v klíckách vlastního genderu a výsledkem je často nešťastný, násilný svět. Feminismus: ideologie směřující k totalitarismu Je feminismus věda . ismus pro každého, dokazuje těchto sedm slavných mužů, kteří se k němu hrdě hlásí. Najít přesnou definici toho, co je fe; ismus: představuje - jak tvrdí samotné fe; istky (fe; ismus je stejně zrůdný jako rasismus a pro většinu mužů je navíc nesexy....

INFORMACE

AUTOR
Chimamanda Ngozi Adichieová
DIMENZE
12,75 MB
NÁZEV SOUBORU
Feminismus je pro každého.pdf

POPIS

The New York Times bestseller Se slovem feministka se většina lidí poprvé setká jako s urážkou. Nemají rády muže, pálí podprsenky, baží po moci, chtějí rozvrátit „tradiční“ rodinu. Alespoň takovou zkušenost má úspěšná nigerijská spisovatelka Chimamanda Ngozi Adichieová. Ať už se v pubertě hádala s kamarádem, nebo v románech psala o domácím násilí, vždy narazila na někoho, kdo ji označil za feministku — a nebyla to pochvala. V knižním eseji Feminismus je pro každého se Adichieová s dědictvím feminismu i jeho obrazem vypořádává. Feminismus pro ni není bojem za ženská práva, ale snahou o lepší svět pro všechny. Do klece genderových stereotypů jsou totiž zajati i muži. Konzervativní pojetí maskulinity v jednadvacátém století jim často brání navazovat kvalitní vztahy a projevovat svou pravou osobnost. Feminismus je pro Adichieovou způsob, jak bourat dusivé bariéry mezi lidmi.

Chcete si přečíst knihu?Feminismus je pro každého ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Chimamanda Ngozi Adichieová. Číst Feminismus je pro každého Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY