Umění a péče o duši u Jana Patočky

Umění a péče o duši u Jana Patočky - Jan Josl | I15cajalco.com

...imitovaném smyslu, totiž že je to přítomnost pohybu transcendence, který je v umění všech dob pro Patočku oslovující, a nikoli výsledky, které jsou, jakkoli hluboké, nakonec vždy postřehy a spojeními o věcech ve světě ... Kniha Umění a péče o duši u Jana Patočky | Moja-Kniha.sk ... . Umění a péče o duši u Jana Patočky Thesis details Notice: I hereby declare that I am aware that the information acquired from theses published by Charles University may not be used for commercial purposes or may not be published for educational, scientific or other creative activities as activities of person other than the author. Práce Jana Josla "Umění a péče o duši u Jana Patočky" představuje zdařilý pokus o souhrnný výklad základních . problémů filosofie umění Jana Patočky. Autor zvolil myšlenkově . a interpretačně náročné téma, kte ... Umění a péče o duši u Jana Patočky ... . Práce Jana Josla "Umění a péče o duši u Jana Patočky" představuje zdařilý pokus o souhrnný výklad základních . problémů filosofie umění Jana Patočky. Autor zvolil myšlenkově . a interpretačně náročné téma, které předpokládá odborné znalosti . nejen základních problémů filosofie umění u J. Patočky, ale Umění jako výpověď o stavu světa Jan Josl: Umění a péče o duši u Jana Pato...

INFORMACE

AUTOR
Jan Josl
DIMENZE
11,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Umění a péče o duši u Jana Patočky.pdf

POPIS

Inspirace antickou filosofií, zvláště sókratovsko-platónským momentem, se v díle Jana Patočky promítla do klíčového motivu „péče o duši“, který v různé podobě určoval jeho filosofii dějin od 30. do 70. let. Duše, která u Sókrata už není homérský stín ani mytická představa, byla ve filosofickém náhledu pojata jako síla rozhodnout se, zaujmout určitou pozici, směr. Patočka proto duši považoval za princip, z něhož vyrostly dějiny a podstatné momenty evropské kultury, filosofie, politika a umění. Úvahy o povaze umění, které Patočka rozvíjel v dialogu s Martinem Heideggerem nebo Romanem Ingardenem, a jeho interpretace dílčích motivů u Sofokla, Čechova nebo Thomase Manna jsou v důkladném čtení Jana Josla dokladem toho, že umění vnímal jako zcela specifický druh reflexe lidského postavení ve světě.

Chcete si přečíst knihu?Umění a péče o duši u Jana Patočky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Josl. Číst Umění a péče o duši u Jana Patočky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY