Od Karlova mostu ke Gottwaldovu: Osobnosti v názvech měst a míst

Od Karlova mostu ke Gottwaldovu: Osobnosti v názvech měst a míst - Lenka Křížová, | I15cajalco.com

...Karlova mostu ke Gottwaldovu Kniha: Od Karlova mostu ke Gottwaldovu -- Osobnosti v názvech měst a míst - Lenka Křížová; Jiří Martínek Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Otrokovice - Wikipedie ... . Od Karlova mostu ke Gottwaldovu Osobní jména v názvech měst a míst Pořadatelé: Historický ústav AV ČR, v. v. i. (oddělení biografických studií), za spolupráce Ústavu pro jazyk český, v. v. i. (oddělení onomastiky) Termín konání: 9. 12. 2015, 9.00-16.45 Místo konání: Kongresový sál ÚTAM, Prosecká 76, Praha 9 Program: "Baťov, nejmladší město moravské." In Od Karlova mostu ke Go ... Od Karlova mostu ke Gottwaldovu | Knihy - HISTORICKÝ ÚSTAV ... ... . v. i. (oddělení onomastiky) Termín konání: 9. 12. 2015, 9.00-16.45 Místo konání: Kongresový sál ÚTAM, Prosecká 76, Praha 9 Program: "Baťov, nejmladší město moravské." In Od Karlova mostu ke Gottwaldovu. Osobnosti v názvech měst a míst, edited by Lenka Procházková and Jiří Martínek, 93-102. Praha: Historický ústav, 2017. Od Karlova mostu ke Gottwaldovu. Osobnosti v názvech měst a míst, Lenka KŘÍŽOVÁ, Jiří MARTÍNEK a kolektiv. ISBN 978-80-7286-315-. Typ: Nový produkt Od Karlova mostu ke Gottwaldovu Osobní jména v názvech měst a míst Po...

INFORMACE

AUTOR
Lenka Křížová,
DIMENZE
8,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Karlova mostu ke Gottwaldovu: Osobnosti v názvech měst a míst.pdf

POPIS

Mezi toponymy, jmény objektů na zemském povrchu, které bývají kartograficky fixovány v mapách, tvoří specifickou kategorii ta, jež se vytvářela na základě osobních jmen. Předmětem výzkumu se z nich zpravidla stávala a stávají toponyma honorifikační, zvolená na oslavu významných osobností. Užívání a důvody k udělení se však v průběhu času měnily, stejně jako typy pojmenovávaných objektů; nicméně v každém případě zůstaly a zůstávají významným svědectvím (nejen) minulé doby. Studium honorifikačních toponym navíc dnes představuje styčný bod mezi řadou disciplín: historií, biografistikou, geografií či onomastikou. Předkládaná publikace tak i proto v řadě kapitol nabízí široké spektrum pohledů a možností, jak k dané problematice přistupovat.

Chcete si přečíst knihu?Od Karlova mostu ke Gottwaldovu: Osobnosti v názvech měst a míst ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Křížová,. Číst Od Karlova mostu ke Gottwaldovu: Osobnosti v názvech měst a míst Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY