Variety češtiny a čeština jako cizí jazyk

Variety češtiny a čeština jako cizí jazyk - Marek Nekula, | I15cajalco.com

...ingvistického a lingvodidaktického pohledu přistupují k otázkám spojeným s osvojováním češtiny jako ... Kniha: Variety češtiny a čeština jako cizí jazyk (Marek ... ... ... Publikace Variety češtiny a čeština jako cizí jazyk tvoří první první svazek řady k češtině jako cílovému jazyku, tedy publikační platformě, která dosud v oboru chyběla.Ediční řada Čeština jako cílový jazyk vytváří prostor pro publikace, které z lingvistického a lingvodidaktického pohledu přistupují k otázkám spojeným s osvojováním češtiny jako ... Jana Blažejová, vedoucí oddělení Češtiny pro cizince, hovoří o bakalářském studiu pedagogickéh ... Variety češtiny a čeština jako cizí jazyk - Marek Nekula ... ... ... Jana Blažejová, vedoucí oddělení Češtiny pro cizince, hovoří o bakalářském studiu pedagogického zaměření Čeština jako cizí jazyk na AKCENT College a o půvabu výuky češtiny ... Metodika pro učiteleVšechny dosavadní učebnice češtiny pro malé cizince počítají patrně s tím, že dítě při vstupu na české území projde jakousi dokonalou metamorfózou a rázem je z batolete čtenář, kterého zaujmou věty typu „Ahoj, já jsem Mary, vpředu je tabule, vzadu je mapa…". Není tomu tak. Tento metodický text se věnuje dětem, které zpočátku neumí ... čeština pro žáky-cizince, metodický příspěvek, čeština jako cizí jazyk, pracovní karty Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „ nahlásit příspěvek ". Variety češtiny a čeština jako cizí jazyk - Marek Nekula, Kateřina Šichová . V oblasti češtiny jako cizího jazyka sílí diskuse o tom, jak ve výuce, při koncipování učebních materiálů nebo hodnocení a testování zacházet s jednotlivými varietami češtiny, především spisovnou a obecnou češtinou, diskuse dobře známá z kontextu české jazykovědy a české školy. Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > V > Variety jazyka. 283 Kč Prima B1 Němčina jako druhý cizí jazyk učebnice | Friederike Jin,Lutz Rohrmann,Milena Zbranková . Prima B1 Němčina jako druhý cizí jazyk učebnice | ... je určena pro výuku němčiny jako 2. cizího jazyka od konce druhého stupně ZŠ a svou koncepcí a rozsahem zaručuje plynulý postup výuky až k maturitní zkoušce. V souladu se SERR pro jazyky se učebnice zaměřuje ... ÚJOP UK nabízí Kurzy Češtiny pro lékaře - cizince. Kurz Čeština jako cizí jazyk pro lékaře - 10 měsíců je specialitou v nabídce kurzů pro cizince. ÚJOP UK nabízí širokou nabídku přípravných kurzů s certifikací, individuálních kurzů, vzdělávacích kurzů pro firmy. Referenční popisy úrovní češtiny jako cizího jazyka poskytují východisko pro tvorbu osnov, sylabů, zkoušek a učebnic pro češtinu jako cizí jazyk. Jsou k dispozici pro úrovně A1, A2, B1 a B2. V roce 2014 vznikl nově zpracovaný popis pro úroveň A1 a A2 pro účely zkoušky z českého jazyka pro trvalý pobyt....

INFORMACE

AUTOR
Marek Nekula,
DIMENZE
12,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Variety češtiny a čeština jako cizí jazyk.pdf

POPIS

V oblasti češtiny jako cizího jazyka sílí diskuse o tom, jak ve výuce, při koncipování učebních materiálů nebo hodnocení a testování zacházet s jednotlivými varietami češtiny, především spisovnou a obecnou češtinou, diskuse dobře známá z kontextu české jazykovědy a české školy. V rámci výuky češtiny pro cizince je přitom třeba se vyrovnat také s tzv. žákovskou a výukovou varietou. Sborník do této diskuse přispívá studiemi vzešlými z pracovního setkání lingvistů a lektorů češtiny pro cizince, které v Řezně pořádalo centrum českých studií Bohemicum. Kniha je uvedena základním vymezením pojmů žákovské a výukové variety v širším kontextu vymezení variet, non/standardu, norem a úzu, které s ohledem na výuku češtiny jako cizího jazyka rámuje předkládaný sborník. První dva se věnují otázkám spisovnosti (standardu) z pohledu popisu české gramatiky, resp. praxe české školy. Navazujících osm příspěvků diskutuje obecný didaktický přístup k prezentaci spisovné češtiny a dalších variet v učebnicích češtiny pro cizince a na příkladu slovotvorby i specifické možnosti podání a procvičování dílčích oblastí jazyka ve výuce češtiny pro cizince. Diskutována je i otázka míšení variet a tzv. slovanské interkomprehenze při výuce češtiny zaměřené na mluvčí slovanských jazyků a slavisty, resp. otázka specifik rakouských variet němčiny a jejich relevance pro výuku češtiny jako cizího jazyka. Obecnější platnost má řešení problému stanovování "správnosti“ určitých variant ve výuce, konkretizace variet češtiny v řeči cizinců nebo postavení variet v certifikovaných zkouškách češtiny. Publikace tak nabízí mnoho podnětů jak pro bohemisty, tak pro učitele češtiny jako cizího jazyka, examinátory a tvůrce učebnic češtiny pro cizince.

Chcete si přečíst knihu?Variety češtiny a čeština jako cizí jazyk ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Nekula,. Číst Variety češtiny a čeština jako cizí jazyk Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY