Tajemné stezky-Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů

Tajemné stezky-Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů - Miroslav Kobza | I15cajalco.com

...- Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběh ... Tajemné stezky - Putování Zábřežskem po stezkách legend a ... ... ... Kobza Miroslav: Tajemné stezky - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů. Autor: Kobza Miroslav. Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner. Zábřežsko vždy bývalo krajem na pomezí. Celý popis. 242. 299 K ... Hledáte Tajemné stezky-Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů od Miroslav Kobza? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Úvodní stránka Astrologie a e ... Edice Tajemné stezky - Tisícovky ... . 33 prodejen po celé ČR Úvodní stránka Astrologie a esoterika Záhady a tajemno Tajemné stezky - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů Astrologie a esoterika Alchymie Tajemné stezky - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů (Miroslav Kobza) Cena vč. DPH: 249 Kč Cena pro členy klubu typu B: 229 Kč Cena pro členy klubu typu C: 229 Kč. Další díl úspěšné edice Tajemné stezky, tentokrát věnovaný Zábřežsku. Poutavé vyprávění, množství dobových ilustrací a starých ... Spolu s rozhlasovým redaktorem a spisovatelem Miroslavem Kobzou budeme putovat Zábřežskem po stezkách legend a příběhů. Právě vyšlo: Právě vyšla unikátní Ency- klopedie dopravních letadel autora Lukáše Musila, která zajímavým způsobem mapuje historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost. Tajemné stezky - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů; Tajemné stezky - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů Kobza Miroslav. Zábřežsko vždy bývalo krajem na pomezí. Rozkládalo se na pomyslné i faktické hranici Čech a Moravy, na rozhraní podhůří Jeseníků a Hané, na předělu ... Objednávejte knihu Tajemné stezky - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kniha Tajemné stezky - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů(Kobza Miroslav) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete. Zábřežsko vždy bývalo krajem na pomezí. Rozkládalo se na pomyslné i faktické hranici Čech a Moravy, na rozhraní podhůří Jeseníků a Hané, na předělu německého jazykového ostrova Hřebečska, českého osídlení s...

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Kobza
DIMENZE
9,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Tajemné stezky-Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů.pdf

POPIS

Zábřežsko vždy bývalo krajem na pomezí. Rozkládalo se na pomyslné i faktické hranici Čech a Moravy, na rozhraní podhůří Jeseníků a Hané, na předělu německého jazykového ostrova Hřebečska, českého osídlení severozápadní Moravy a sudetoněmeckého pohraničí. Střetávala se tady kultura, zvyky i životní styl obyvatel úrodných rovin, kopcovitého podhůří i horských planin. Nebyl to kraj bohatý, ale ani úplně chudý. Lidé zde žili, jak mohli. Za staletí dokázali vybudovat nejen mnoho pozoruhodných památek, ale také osobitou kulturu, zvyky, obyčeje a slovesnost, kde se mísí vlivy české i německé. A právě rozmanitost zdejší krajiny, stavebních stylů, folkloru i naturelu místních obyvatel je největší předností Zábřežska. Kdo čeká, že bude zdejší krajinou ohromen, patrně odjede zklamán. Čeká-li však poutník okouzlení, bezpochyby jej najde. Nechybí rozkvetlé horské louky, smrkové lesy plné mechovitých balvanů, doubravy ukrývající v trávě lesní květenu i lužní lesy plné blatouchů, bledulí či medvědího česneku. Najdete zde vesničky jako malované i města a městečka plná historických zákoutí. Zábřežsko je kraj, kde se patrně nebudete prodírat davy turistů. O to více si ale užijete túru po horské hřebenovce nebo pohodový výlet rovinatým říčním údolím. Jsou zde sjezdovky i běžkařské trasy, značené turistické stezky i cyklotrasy. Kdo se rád toulá, určitě využije stovky polních a lesních cest a pěšin, které lákají k objevování tajemných zákoutí, jež vás chytnou za srdce. Možná potkáte fajrmóny, víly, hastrmany a další havěť zdejších bájí. Z mlhy se vynoří dávné příběhy které přispívají k jedinečnému geniu loci tohoto malebného kraje. Tato kniha není turistickým průvodcem. Je spíše pozvánkou a vyznáním části Moravy, do které pokud vás jednou okouzlí, zůstanete zamilováni až do konce života.

Chcete si přečíst knihu?Tajemné stezky-Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Kobza. Číst Tajemné stezky-Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY