František Josef I.: Život císaře slovem i obrazem

František Josef I.: Život císaře slovem i obrazem - Juliana Weitlaner | I15cajalco.com

...panování Františka Josefa I.: vladařské i lidské osudy Jeho Veličenstva slovem i obrazem, o císařových zásnubách napsal: „… Svatba měla se konati až příštího jara ... František Josef I., Juliana Weitlaner,Xavier Frías Conde ... ... . V zimě byl František Josef častou návštěvou buď v Mnichově nebo v Possenhofenu, aby navštívil svou nevěstu. Dnes jsem se konečně odhodlala udělat si "menší" a dlouho odkládaný pořádek v mé knihovničce - s kterým jsem skončila právě před chvílí - a tak mě napadlo, že když mi už tam knížky tak hezky "hřadují" jedna vedle druhé bylo by fajn si to sepsat a udělat si jakousi "inventuru" jaké že to knihy o Sisi a Habsburcích vlastně mám. František Josef byl tedy zachráněn, jeho koruna taky a jeho reakce překvapila zřejmě jen neinformované nebo naprosto naivní - odvolal nedávno předtím vyhlášenou ústavu. ... Rakousko | Vitalis ... . František Josef byl tedy zachráněn, jeho koruna taky a jeho reakce překvapila zřejmě jen neinformované nebo naprosto naivní - odvolal nedávno předtím vyhlášenou ústavu. František Josef se totiž na politiku prostě nehodil - stejně jako jeho dědeček František či strýc Ferdinand....

INFORMACE

AUTOR
Juliana Weitlaner
DIMENZE
8,38 MB
NÁZEV SOUBORU
František Josef I.: Život císaře slovem i obrazem.pdf

POPIS

Císař František Josef I. vtiskl době svého panování výraznou pečeť a stal se posléze ztělesněním starého Rakouska 19. století. Pozvednut na trůn v roce 1848 jako mladý princ, vládl císařství pevnou rukou plných 68 let. Přes četné rány osudu přivedl monarchii k rozkvětu a nakonec k zániku. Smysl svého úřadu spatřoval v ochraně svých národů před jejich politiky. Když roku 1916 zemřel, ztratilo Rakousko-Uhersko jako mnohonárodnostní stát to nejdůležitější, co je drželo pohromadě. V této knize jsou s historickou ostrostí i jistou literární licencí vylíčeny nejtřpytivější dny i nejhořčejší tragédie životního příběhu Františka Josefa. Je to biografie, jejíž největší předností je její stručnost a zároveň výstižnost.

Chcete si přečíst knihu?František Josef I.: Život císaře slovem i obrazem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Juliana Weitlaner. Číst František Josef I.: Život císaře slovem i obrazem Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY