Gotické kachle z Jindřichova Hradce

Gotické kachle z Jindřichova Hradce - Jiří Havlice, | I15cajalco.com

...uhé rybníkem Vajgarem. Mezi hlavní lákadla patří hrad a zámek, muzeum Jindřichohradecka s Krýzovými jesličkami, zámecký mlýn a dvě úzkorozchodné železnice, mířící do Nové Bystřice a Obrataně ... Tipy na výlet Jindřichův Hradec, visitjindrichuvhradec.cz ... . Konopiště → Forum Urbes Medii Aevi V. Městské fortifikace ve vrcholně středověkých zeměpanských městech střední Evropy. Forum Urbes Medii Aevi V. Městské fortifikace ve vrcholně středověkých zeměpanských městech střední Evropy. Detailed information. Category: Archeologie ... Gotické kachle z Jindřichova Hradce. Gotická architektura v Česku tvoří významný úsek v dějinách naší architektury. Její vývoj lze rozdělit do tří ... Úvod | Cech kamnářů ... . Detailed information. Category: Archeologie ... Gotické kachle z Jindřichova Hradce. Gotická architektura v Česku tvoří významný úsek v dějinách naší architektury. Její vývoj lze rozdělit do tří základních období - rané gotiky, vrcholné gotiky a pozdní gotiky. Nejvýznamnější stavby jsou svázány s činností královské (dvorní) huti, s činností předních šlechtických rodů (Rožmberkové, Pernštejnové) a se stavebními podniky nově ... Development and current principles of heritage conservation →; A Century of Heritage Preservation in the Czech Republic ; Heritage Unbound - 30 restorations in 30 years of democracy V době, kdy proběhla oslava 110. výročí Obrataňky by neškodilo si připomenout snad jednu z nejzajímavějších částí tehdejších týdenních oslav. Tou byla bezesporu přeprava ... Gotické kachle z Jindřichova Hradce. Jiří Havlice , Jan Kypta et al. 250 Kč ... Gotické kachle z Jindřichova Hradce / Jiří Havlice - Jan Kypta et al. Anotace: Páni z Hradce patřili ve středověku a raném novověku mezi nejmocnější šlechtu Českého království. Autoři knihy na příkladu pozůstatků kachlových kamen přemýšlejí o možnostech archeologie při výzkumu životního stylu a myšlenkového ... Oficiální webová prezentace Archeologie severozápadních Čech 1 Sborník k poctě Milanu Zápotockému Muzeum města Ústí nad Labem 2019. brožovaná, 237 str. ISBN 9788086475486 Gotické kachle z Jindřichova Hradce. Jiří Havlice , Jan Kypta et al. 250 Kč ... Oficiální webová prezentace Parní lokomotivy: 498.106, 464.202, 354.1217, 464.008 160 let Brno - Břeclav 1999 - Duration: 12:58. Dominik Schön 24,793 views...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Havlice,
DIMENZE
3,95 MB
NÁZEV SOUBORU
Gotické kachle z Jindřichova Hradce.pdf

POPIS

Páni z Hradce patřili ve středověku a raném novověku mezi nejmocnější šlechtu Českého království. Autoři knihy na příkladu pozůstatků kachlových kamen přemýšlejí o možnostech archeologie při výzkumu životního stylu a myšlenkového světa obyvatel hradu a města v pozdním středověku. Formou katalogu jsou v knize prezentovány dvě sbírky gotických kamnových kachlů rozčleněné dle námětů jejich reliéfů do několika tematických celků: od náboženských, heraldických a architektonických motivů, přes výjevy kratochvílí a středověkého imaginárního světa až po cenné pozůstatky tzv. rytířských kamen, jinak známých zejména z Uherského království. Starší sbírku kachlů spravuje Muzeum Jindřichohradecka a její jádro tvoří nálezy při regulaci toku řeky Nežárky v blízkosti hradu v letech 1936–1937. Rozsáhlejší soubor spravuje Národní památkový ústav, získán byl při archeologickém výzkumu hradu v letech 1975–1993. Jeho výsledky dosud nebyly publikovány, kniha proto představuje první splátku tohoto dlouholetého dluhu.

Chcete si přečíst knihu?Gotické kachle z Jindřichova Hradce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Havlice,. Číst Gotické kachle z Jindřichova Hradce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY