Gesta a mimika

Gesta a mimika - Noemi Zárubová - Pfefferma | I15cajalco.com

... rozeznat význam několika základních gest, dokážete také lépe vnímat celistvost sdělovaného ... Neverbálna komunikácia - PHP5 ... . Neverbální komunikace - co prozradí gesta, mimika a postoj: Pondělí, 01. září 2008 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 57861x Mezilidská komunikace se zdaleka nevyčerpává jen slovy. Mnohé informace poskytujeme (a samozřejmě i přijímáme) na základě postoje, gest, mimiky a podobných ... Zvuková stránka reči, mimika (výraz) tváre, pohľady (reč očí), proxemika (priblíženie a ... Řeč těla - YouTube ... ... Zvuková stránka reči, mimika (výraz) tváre, pohľady (reč očí), proxemika (priblíženie a oddialenie, osobná zóna človeka, do ktorej nemá druhý nasilu vstupovať - je to asi 30 cm od tela.), gestika (gestá), haptika (dotyky), posturika (fyzické postoje), kinezika (pohyby), úprava zovňajšku, prostredie. Publikace ve svém podtitulu sice uvádí svou příslušnost k řadě učební texty pro studenty nonverbálního a komediálního divadla, ale je určena všem adeptům herectví, protože poukazuje na jednu společnou a důležitou skutečnost: gesto, mimický výraz, ani polohu těla nelze nikdy vnímat staticky. Mimika a pohyby očí jsou často rozdělovány na samostatné kapitoly. Ale vzhledem k tomu, že jsou to nejdůležitější prvky neverbální komunikace, rozhodla jsem se je sloučit do společné kapitoly. 5.1.1 Mimika Mimika je vědomým vyjádřením emocí a myšlenek pomocí mimických svalů, které jsou umístěny na obličeji....

INFORMACE

AUTOR
Noemi Zárubová - Pfefferma
DIMENZE
12,92 MB
NÁZEV SOUBORU
Gesta a mimika.pdf

POPIS

Publikace ve svém podtitulu sice uvádí svou příslušnost k řadě učební texty pro studenty nonverbálního a komediálního divadla, ale je určena všem adeptům herectví, protože poukazuje na jednu společnou a důležitou skutečnost: gesto, mimický výraz, ani polohu těla nelze nikdy vnímat staticky. Autorka si je vědoma, že povaha hereckého umění je intuitivní, a proto není možné chápat tento text jako jakousi „gramatiku těla“. Avšak existuje několik přístupů, s jejichž pomocí můžeme zlepšit naše porozumění řeči těla a následně ho využít v herecké technice. Publikace se věnuje také komunikačnímu jazyku handicapovaných osob. Ten se sice neuvádí v souvislosti s jevištní řečí, ale nabízí dobrý příklad aplikované gestiky a mimiky.

Chcete si přečíst knihu?Gesta a mimika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Noemi Zárubová - Pfefferma. Číst Gesta a mimika Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY