Svět tanků - Encyklopedie

Svět tanků - Encyklopedie - Ivo Pejčoch, | I15cajalco.com

... tanky vyráběné do roku 1939, druhoválečné stroje, tanky ze studené války a současnost ... Svět tanků - Encyklopedie - Ivo Pejčoch - Megaknihy.cz ... . ... Kupte knihu Encyklopedie Svět tanků (Ivo Pejčoch) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Kupte knihu Encyklopedie Svět tanků (Ivo Pejčoch a kol.) s 7 % zľavou za 29.99 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, n ... Kniha: Svět tanků (Ivo Pejčoch) | Martinus ... .99 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. Kniha obsahuje informace o vývoji tanků od jejich prvopočátků v zákopech první světové války až do začátku 90. let. Autorem většiny textů je pracovník VHÚ a odborník na dějiny obrněné techniky Ivo Pejčoch. Svět tanků je pro přehlednost rozdělen do tří sekcí, které zahrnují Velkou, druhou světovou a studenou válku. Encyklopedie Svět tanků. Ivo Pejčoch. Čtenář v knize najde informace o vývoji tanků od jejich prvopočátků v zákopech první světové války až do začátku 90. let, nově navíc kapitola o současných tancích. Po úspěchu encyklopedie Svět tanků jsme se místo pro dotisk rozhodli připravit toto druhé rozšířené vydání. Obsahuje navíc 27 tanků z výzbroje různých armád a ze všech historických epoch. Na závěr jsme vydělili kapitolu o současné technice a významně ji rozšířili. Encyklopedie Svět tanků. 2. vydání Vazba: vázaná, pevné desky Formát: 220 × 300 mm Počet stran: 248 ISBN: 978-80-7525-166-4 Zaplacené objednávky do 5. 12. budeme rozesílat 6. 12. 2019, dále pak průběžně každý týden (naposled před Vánoci v úterý 17. 12. 2019). Tato encyklopedie potěší asi především muže. Publikace Svět tanků - Encyklopedie sleduje vývoj tanků od počátků až do devadesátých let. V této knize naleznete na 125 různých typů, které jsou členěni do třech různých období - první světová válka, druhá světová válka a nakonec období Studené války. Encyklopedie Svět tanků Ivo Pejčoch. Skladem 5+ ks 733 Kč Běžná cena 899 K č. Ušetříte 166 Kč (18 %) Vložit do ... Po úspěchu encyklopedie Svět tanků jsme se místo pro dotisk rozhodli připravit toto druhé rozšířené vydání. Obsahuje navíc 27 tanků z výzbroje různých armád a ze všech historických epoch. Na závěr jsme vydělili kapitolu o současné technice a významně ji rozšířili. Objednávejt...

INFORMACE

AUTOR
Ivo Pejčoch,
DIMENZE
3,58 MB
NÁZEV SOUBORU
Svět tanků - Encyklopedie.pdf

POPIS

Po úspěchu encyklopedie Svět tanků jsme se místo pro dotisk rozhodli připravit toto druhé rozšířené vydání. Obsahuje navíc 27 tanků z výzbroje různých armád a ze všech historických epoch. Na závěr jsme vydělili kapitolu o současné technice a významně ji rozšířili. V dějinách vznikly stovky různých typů tanků, od podivného zařízení Leonarda da Vinciho až po nejmodernější americký M1 Abrams nebo ruský T-14 Armata. Ve 20. století vývoj postupoval leckdy až překotně a konstruktéři začínali na novém prototypu pracovat nezřídka ještě dříve, než jeho předchůdce začal sjíždět z továrních linek. Vrchol obrněných vojsk však přišel až za druhé světové války, kdy se staly rozhodující zbraní, a také v následujících dekádách se konvenční síla NATO a Varšavské smlouvy počítala především v tancích. Ty se mezitím změnily k nepoznání. Místo pomalých strojů, ve kterých se osádky dusily horkem a kouřem, se po bojišti prohánějí obrněnce s tím nejnovějším vybavením, schopné operovat i v mlze nebo třeba v oblasti zamořené jaderným spadem. Tato encyklopedie nabízí přehled nejvýznamnějších tanků a samohybných děl od roku 1915 až po současnost. Kniha je rozdělena na čtyři hlavní části – tanky vyráběné do roku 1939, druhoválečné stroje, tanky ze studené války a současnost. Encyklopedie obsahuje úvodní texty k vývoji obrněnců v jednotlivých státech a řadu odboček, například k taktice, munici nebo vybavení osádek. Pro zpestření také u každé tabulky najdete stručný přehled nejvýznamnějších kladů a záporů konkrétního obrněnce. U každého obrněnce najdete základní technicko-taktická data, s výjimkou tanků ve třetí části knihy, u nichž nebylo možné přesně určit sílu pancéřování. Moderní pasivní ochrana totiž už dávno nespočívá v instalaci čím dál silnější vrstvy oceli, ale v použití jiných materiálů či úplně nových principů. Bližší informace o pancéřování a postupech, které při jeho tvorbě konstruktéři používají, najdete v samostatné kapitole. U starších tanků a samohybných děl uvádíme rozsah pancéřování od nejhůře chráněných částí na zádi, až po masivně obrněné čelo korby a věže. Určité problémy jsou spojeny také s uváděním přesných údajů: zdroje se liší hlavně u hmotnosti a rozměrů. Data u jednotlivých obrněnců se vztahují vždy k uvedené subverzi, jejíž fotografii či vyobrazení najdete přímo u tabulky. Dojezd udává vzdálenost, kterou stroj s plnou nádrží urazil po silnici.

Chcete si přečíst knihu?Svět tanků - Encyklopedie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivo Pejčoch,. Číst Svět tanků - Encyklopedie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY