Hrdinové v básních: Eseje o poezii

Hrdinové v básních: Eseje o poezii - Josef Hrdlička, | I15cajalco.com

...Eseje o poezii Autor: Josef Hrdlička; Matouš Jaluška; Martin Pšenička ... Hrdinové v básních | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Hrdinů je na světě velmi mnoho - alespoň potenciálně. Každý z lidí může vypadnout z mezí všednosti a jedním takovým hrdinou se stát. V této knize, vycházející z cyklu rozhlasových ... Hrdinové v básních Eseje o poezii Hrdlička Josef, Jaluška Matouš, Pšenička Martin (eds.). Hrdinů je na světě velmi mnoho - alespoň potenciálně. Každý z lidí může vypadnout z mezí všednosti a jedním takovým h ... Kniha o poezii | Sleviste.cz ... . Každý z lidí může vypadnout z mezí všednosti a jedním takovým hrdinou se stát. V knize Hrdinové v básních. Eseje o poezii, vycházející z cyklu rozhlasových esejů, který byl v roce 2015 vysílán na stanici Český rozhlas Vltava, se autoři dotýkají nejrůznějších způsobů hrdinství v básních. Knihy o poezii (e-kniha) Svazek přináší komentované, kritické vydání autorových první dvou knih, napsaných v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století, práci o V. Holanovi Sebeuvědomění poezie a monografii Poezie Karla Tomana. Eseje jsou doplněny literárněhistorickou a interpretační studií, která mapuje základní repertorium literárního hrdinství v evropském písemnictví a v literaturách Evropou inspirovaných. Kniha svým pojetím volně navazuje na publikaci Básně a místa (2015). (text vydavatel)..... Název: Hrdinové v básních. Eseje o poezii Eseje o poezii. autor neuveden. Info: Filosofický ústav, 2017 (1.) - váz., 274 str. ... se autoři dotýkají nejrůznějších způsobů hrdinství v básních. Jejich hlavním cílem je ponouknout čtenáře k tomu, aby se pustil do vlastních výzkumů na onom pomezí, v němž se z obyčejných lidí i věcí stávají hrdinové ... Hrdinové v básních Eseje o poezii Autor: Josef Hrdlička; Matouš Jaluška; Martin Pšenička. Hrdinů je na světě velmi mnoho - alespoň potenciálně. Každý z lidí může vypadnout z mezí všednosti a jedním takovým hrdinou se stát. V této knize, vycházející z cyklu rozhlasových ... Hrdinové v básních. Eseje o poezii. Autor: Josef Hrdlička, Matouš Jaluška, Martin Pšenička (eds.) ... se autoři dotýkají nejrůznějších způsobů hrdinství v básních. Jejich hlavním cílem je ponouknout čtenáře k tomu, aby se pustil do vlastních výzkumů na onom pomezí, v němž se z obyčejných lidí i věcí stávají ... V listopadu vyjde nová kniha Hrdinové v básních. Eseje o poezii, která navazuje na knihu Básně a místa a vychází z rozhlasových pořadů Hrdinové v poezii. Kniha vychází ve Vydavatelství Filozofické fakulty UK. Anotace: Hrdinů je na světě velmi mnoho - alespoň potenciálně. V listopadu vyjde nová kniha Hrdinové v básních.Eseje o poezii, která navazuje na knihu Básně a místa a vychází z rozhlasových pořadů Hrdinové v poezii.. Kniha vychází ve Vydavatelství Filozofické fakulty UK. Anotace:. Hrdinů je na světě velmi mnoho - alespoň potenciálně. Eseje o poezii. 0% 0 0. Hodnotit lze až po přihlášení ... O čem je kniha Hrdinové v básn...

INFORMACE

AUTOR
Josef Hrdlička,
DIMENZE
8,95 MB
NÁZEV SOUBORU
Hrdinové v básních: Eseje o poezii.pdf

POPIS

Hrdinů je na světě velmi mnoho – alespoň potenciálně. Každý z lidí může vypadnout z mezí všednosti a jedním takovým hrdinou se stát. V této knize, vycházející z cyklu rozhlasových esejů, který byl v roce 2015 vysílán na stanici Český rozhlas Vltava, se autoři dotýkají nejrůznějších způsobů hrdinství v básních. Jejich hlavním cílem je ponouknout čtenáře k tomu, aby se pustil do vlastních výzkumů na onom pomezí, v němž se z obyčejných lidí i věcí stávají hrdinové. Všímají si přitom především nečekaných modů heroismu, příběhů o hrdinech, kteří se své úlohy chopili překvapivým způsobem či kterým při díle nechyběla bázeň ani hana. Zde přítomné eseje byly znovu přehlédnuty, protříbeny a byl k nim připojen poznámkový aparát. Jsou doplněny literárněhistorickou a interpretační studií, která mapuje základní repertorium literárního hrdinství v evropském písemnictví a v literaturách Evropou inspirovaných. Kniha svým pojetím volně navazuje na publikaci Básně a místa (2015).

Chcete si přečíst knihu?Hrdinové v básních: Eseje o poezii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Hrdlička,. Číst Hrdinové v básních: Eseje o poezii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY