Vzdušné bitvy stíhacích dvouplošníků: Španělsko - válka interventů 1937

Vzdušné bitvy stíhacích dvouplošníků: Španělsko - válka interventů 1937 - Miroslav Šnajdr | I15cajalco.com

... a vojenského umenia Vzdušné bitvy stíhacích dvouplošníků: Španělsko - válka interventů 1937 Naša ponuka Časopisy Knihy Vojenství, Military Dejiny vojen a vojenského umenia Vzdušné bitvy stíhacích dvouplošníků: Španělsko - válka interventů 1937 Naše nabídka Časopisy Vzdušné bitvy stíhacích dvouplošníků Španělsko - válka interventů 1937 letectvo ... Vzdušné bitvy stíhacích dvouplošníků - Šnajdr Miroslav ... ... ... Skutečné mocenské zájmy interventů i závoj propagandistických lží. To vše promícháno ve španělském kotli vytvářelo jednu z nejbarvitějších kapitol letecké historie. Operace Barbarossa - Letecká válka 22. června 1941 2003; Palubní stíhači jejího Veličenstva I. FAA 1939-1941 1996; Palubní stíhači jeho veličenstva / 3 - FAA ... Vzdušné bitvy stíhacích dvouplošníků: Španělsko - válka ... ... . To vše promícháno ve španělském kotli vytvářelo jednu z nejbarvitějších kapitol letecké historie. Operace Barbarossa - Letecká válka 22. června 1941 2003; Palubní stíhači jejího Veličenstva I. FAA 1939-1941 1996; Palubní stíhači jeho veličenstva / 3 - FAA ...

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Šnajdr
DIMENZE
12,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzdušné bitvy stíhacích dvouplošníků: Španělsko - válka interventů 1937.pdf

POPIS

Od dějů popisovaných na stránkách této knihy uplynulo osm desetiletí. Tak dlouhá doba nás dělí od vzdušných bojů z roku 1937 odehrávajících se na španělském nebi. Již druhým rokem tehdy zuřila na Iberském poloostrově krvavá občanská válka mezi španělskými levicovými republikány a konzervativními povstalci. Vzplála v červenci 1936. Původně interní konflikt vnitřními rozpory rozvráceného Španělska do sebe vtahoval stále více zahraničních hráčů: armádu levicových dobrovolníků a idealistů různých odstínů i „dobrovolníků“ z totalitních mocností, z nacistického Německa, fašistické Itálie a bolševického Sovětského svazu. Publikace přibližuje letecké boje na hlavním válčišti španělské občanské války. Tedy nad frontovými liniemi, které se na jaře roku 1937 táhly od pobřeží Středozemního moře na jihu dále do vnitrozemí, krajinou Andalusie a Extremadury, procházely přímo okrajem Madridu, vedly přes pohoří Guadarrama, protínaly Aragonii a končily na severu u hranic s Francií. Popis dějů je vymezen měsíci dubnem a listopadem 1937. Zahrnuje vzdušná střetnutí během série neúspěšných republikánských odlehčovacích útoků, majících pomoci odříznutým obráncům Baskicka, Santanderu a Asturie, kteří se 31. března 1937 stali cílem mohutné povstalecké ofenzivy. Tyto útoky, cílené proti Huesce, Teruelu, La Granji, Brunete či Zaragoze, vedly k těžkým vzdušným bojům. Cílem ovšem není psát historii španělské občanské války v celé její šíři, nýbrž přiblížit nasazení vzdušných sil obou zápolících stran se zvláštním důrazem na akce stíhacích dvouplošníků Fiat CR.32, Heinkel He 51 a Polikarpov I-15. A také ozřejmit osudy mužů, kteří usedali do jejich kabin: Španělů z obou stran barikády, Sovětů, Němců, Italů, několika Američanů a pilotů jiných národností. Někteří, jako Morato, Lacalle, Jeremenko, Serov, Botto, Petrovič, Galland a Tinker, se stali ve svých zemích dříve či později legendami. Jiní upadli v zapomnění. Reálie kruté občanské války. Tvrdé vzdušné boje a letouny nejrůznějších typů. Osudy pilotů z různých koutů světa a různých státních zřízení, jejich odvaha, vůle dostát povinnostem či (v případě leteckých žoldáků) naplnit literu smlouvy. Ideály, za které muži umírali. Profesionalita i amatérismus. Skutečné mocenské zájmy interventů i závoj propagandistických lží. To vše promícháno ve španělském kotli vytvářelo jednu z nejbarvitějších kapitol letecké historie.

Chcete si přečíst knihu?Vzdušné bitvy stíhacích dvouplošníků: Španělsko - válka interventů 1937 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Šnajdr. Číst Vzdušné bitvy stíhacích dvouplošníků: Španělsko - válka interventů 1937 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY