Proč?: Svědectví o životě s dr. Oldřichem Peclem a o pražském procesu roku 1950

Proč?: Svědectví o životě s dr. Oldřichem Peclem a o pražském procesu roku 1950 - Ana Peclová Milić | I15cajalco.com

... dárky za nákup. Ověřeno zákazníky ... For Prague | Alza.cz - Alza.cz - největší obchod s ... ... . Svědectví o životě s dr. Oldřichem Peclem a o pražském procesu roku 1950. První české vydání vzpomínek Any Milić Peclové, manželky Oldřicha Pecla. A. M. Peclová žila v Československu v letech 1933-1951. Příběh jejího manželství se odvíjí na pozadí historických milníků českých dějin. Díky jejímu specifickému a živému vypravěčskému stylu se ... Svědectví o životě s dr. Oldřic ... Proč? | KNIHCENTRUM.cz ... ... Svědectví o životě s dr. Oldřichem Peclem a o pražském procesu roku 1950 ... který byl po únorovém převratu v politickém procesu s Miladou Horákovou a dalšími v roce 1950 odsouzen k trestu smrti a popraven. ... která skončila politickým procesem s Miladou Horákovou a 27. června 1950 i na popravišti. Manželé Peclovi se ... Proč? Svědectví o životě s dr. Oldřichem Peclem a o pražském procesu roku 1950 Peclová Milić Ana. První české vydání vzpomínek Any Milić Peclové, manželky Oldřicha Pecla, českého právníka, podnikatele a člena protikomunistické opozice, který byl po únorovém převratu v politickém procesu s Miladou Horákovou a dalšími v roce 1950 odsouzen k trestu smrti a popraven. Svědectví o životě s dr. Oldřichem Peclem a o pražském procesu roku 1950 Autor: Ana Peclová Milić První české vydání vzpomínek Any Milić Peclové, manželky Oldřicha Pecla, českého právníka, podnikatele a člena protikomunistické opozice, který byl po únorovém převratu v ... Proč? - Peclová Milić Ana ... Proč? - Svědectví o živ...

INFORMACE

AUTOR
Ana Peclová Milić
DIMENZE
3,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Proč?: Svědectví o životě s dr. Oldřichem Peclem a o pražském procesu roku 1950.pdf

POPIS

První české vydání vzpomínek Any Milić Peclové, manželky Oldřicha Pecla, českého právníka, podnikatele a člena protikomunistické opozice, který byl po únorovém převratu v politickém procesu s Miladou Horákovou a dalšími v roce 1950 odsouzen k trestu smrti a popraven. A. M. Peclová žila v Československu v letech 1933–1951. Příběh jejího manželství se odvíjí na pozadí historických milníků českých dějin. Díky jejímu specifickému a živému vypravěčskému stylu se čtenářům otevírá barvitá koláž událostí a jejich aktérů, kterými byly významné osobnosti své doby. Obzvláště působivé jsou pasáže věnované vztahu jejího muže se spolužákem z gymnázia Závišem Kalandrou a jejich činnosti po únoru 1948, která skončila politickým procesem s Miladou Horákovou a 27. června 1950 i na popravišti. Manželé Peclovi se osobně znali a stýkali i s dalšími aktéry procesu – Antonií Kleinerovou, Františkem Přeučilem i Miladou Horákovou. Nechybí ani pasáže věnované osobnostem druhého odboje, literárnímu vědci Albertu Pražákovi, spisovateli a diplomatovi Zdeňku Němečkovi, sociální pracovnici a političce Růženě Pelantové, nebo rodině známé spisovatelky historických románů Ludmily Vaňkové. Své paměti autorka prokládá citáty z oficiálních propagandistických knih k politickým procesům s Miladou Horákovou i Rudolfem Slánským. Autorka paměti komentuje a to nejen ve vztahu k svému muži, Oldřichu Peclovi, ale i Titově Jugoslávii.

Chcete si přečíst knihu?Proč?: Svědectví o životě s dr. Oldřichem Peclem a o pražském procesu roku 1950 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ana Peclová Milić. Číst Proč?: Svědectví o životě s dr. Oldřichem Peclem a o pražském procesu roku 1950 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY