Sedm dní Avrahama Bogatira

Sedm dní Avrahama Bogatira - György G. Kardos | I15cajalco.com

...jsou několikadenní události v životě židovského osadníka středních let Avrahama, který pod svou střechu přijme mladého Davida, sionistu na útěku, fanatického stoupence boje za samostatný stát, jemuž po dopadení hrozí smrt ... Sedm dní Avrahama Bogatira (György Kardos) | Detail knihy ... ... .Na tuto osu, která je sama o sobě zdrojem napětí, se napojují osudy spousty ... Sedm dní Avrahama Bogatira. György G. Kardos. Osou románu jsou několikadenní události v životě židovského osadníka středních let Avrahama, který pod svou střechu přijme mladého Davida, sionistu na útěku, fanatického stoupence boje za samostatný stát, jemuž po dopadení... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Sedm dní Avrahama Bogatira. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Sedm dní Avrahama Bogatira. KARDOS György G. Info: Havran, 2017 (1.) - brož., 324 str. ... Sedm dní Avrahama Bogatira - György Kardos | Databáze knih ... ... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Sedm dní Avrahama Bogatira. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Sedm dní Avrahama Bogatira. KARDOS György G. Info: Havran, 2017 (1.) - brož., 324 str. Z maďar. přel. A. Valentová EAN: ... Sedm dní Avrahama Bogatira Autor ... Osou románu jsou několikadenní události v životě židovského osadníka středních let Avrahama, který pod svou střechu přijme mladého Davida, sionistu na útěku,...

INFORMACE

AUTOR
György G. Kardos
DIMENZE
10,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Sedm dní Avrahama Bogatira.pdf

POPIS

Osou románu jsou několikadenní události v životě židovského osadníka středních let Avrahama, který pod svou střechu přijme mladého Davida, sionistu na útěku, fanatického stoupence boje za samostatný stát, jemuž po dopadení hrozí smrt. Na tuto osu, která je sama o sobě zdrojem napětí, se napojují osudy spousty židovských imigrantů, jejich vzájemné soužití i vztahy s arabským obyvatelstvem, vzpomínky na těžké začátky, nostalgie po opuštěné někdejší vlasti i nový způsob života pracně vytvářený v novém domově. Druhá světová válka se postarala maďarskému prozaikovi Györgyi G. Kardosovi (1925–1997) o dobrodružné mládí: z pracovního tábora v srbském Boru, do něhož byl poslán hned po maturitě na gymnáziu, byl osvobozen partyzány, vydal se do Palestiny a tam vstoupil do britské armády. V ní strávil pro Palestinu rozhodující léta, kdy šlo buď o udržení britského mandátu, nebo o vznik samostatného státu Izrael. Z této zjitřené doby a etnicky pestré končiny načerpal zážitky k napsání pozdějšího románu, který vyšel už v Maďarsku, kam se autor počátkem 50. let vrátil.

Chcete si přečíst knihu?Sedm dní Avrahama Bogatira ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor György G. Kardos. Číst Sedm dní Avrahama Bogatira Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY