Maxwellův démon: Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře

Maxwellův démon: Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře - Vladimír Papoušek | I15cajalco.com

... zejména tématem reprezentace objektů a událostí v literárních textech, problematikou řečových aktů v literatuře a otázkou, zda liter ... Maxwelluv demon jan kolator | HLEDEJCENY.cz ... ... Tituly autora Vladimír Papoušek - Pokušení neviditelného - Myšlení modernyDějiny nové moderny 3 - Věk horizontál, Maxwellův démon - Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře Maxwellův démon - Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře Maxwellův démon je koncipovaným souborem studií, které se zabývají zejména tématem ... Kód: 0298528 Akropolis Maxwellův démon - Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře - Vladimír Papoušek . Maxwellův démon je konc ... Slovníky | Stojizato.sme.sk ... ... Kód: 0298528 Akropolis Maxwellův démon - Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře - Vladimír Papoušek . Maxwellův démon je koncipovaným souborem studií, které se zabývají zejména tématem reprezentace objektů a událostí v literárních textech, problematikou řečových aktů v literatuře a otázkou, zda literatura existuje jako specifický institucionální fakt. Maxwellův démon - Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře-31 %. Skladem. 156 K ......

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Papoušek
DIMENZE
5,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Maxwellův démon: Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře.pdf

POPIS

Maxwellův démon je koncipovaným souborem studií, které se zabývají zejména tématem reprezentace objektů a událostí v literárních textech, problematikou řečových aktů v literatuře a otázkou, zda literatura existuje jako specifický institucionální fakt. Nemalý prostor je pak věnován i vztahu fikce a ne-fikce (resp. zde literatury a ne-literatury), kterýžto je ohledáván na nejrůznějších typech takzvaně nefikčních textů (cestopis, deníkově stylizovaný záznam, memoár, historický výklad). Konceptualizace problémů je inspirována obzvláště anglosaskou teorií jazyka a analytickou filozofií, především pak řečovými akty v pojetí J. L. Austina a v návaznosti na to Johna Searla, z jehož díla byl převzat zejména koncept institucionálního faktu. Za dokladový a analyzovaný materiál v knize slouží zejména texty české literatury (Majerová, Čapek, Deml, Hostovský, Weiner) a české literární kritiky (Götz, Grossman, Blažíček). Svazek obsahuje jmenný rejstřík a je doplněn obrazovou přílohou.

Chcete si přečíst knihu?Maxwellův démon: Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Papoušek. Číst Maxwellův démon: Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY