Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha

Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha - Vladimír Karpenko, | I15cajalco.com

...á alchymie Heinricha Khunratha Karpenko Vladimír - Purš Ivo ... Vzácné knihy | Knihy.ABZ.cz ... ... Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha 456 stran, nakladatelství Trigon, Praha 2017, vydání první, vázané ISBN 978-80-87908-24-2 V Úvodu editorů (str. 9) se dozvíme, že Divadlo věčné Moudrosti vyšlo v limitovaném počtu výtisků poprvé roku 1595, a teprve o čtrnáct let později v rozšířeném vydání, které je zároveň předlohou této ... Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha ... Divadlo věčné moudrosti a teosofická alchymie Heinricha ... ... ... Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha-26 %. Skladem. 660 K ... Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha (Karpenko Vladimír, Purš Ivo, Žemla Marin)-24 %. 890 Kč ... Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha-- autor: Karpenko Vladimír, Purš Ivo, Žemla Marin Spisy o první filosofii-- autor: Komenská Jan Amos Cesta světla-- autor: Komenský Jan Ámos Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha: Martin Žemla Ivo Purš Vladimír Karpenko Heinrich Khunrath - Ejhle člověk! Ecce homo! Louis Claude de Saint-Martin: 100% Had Genese I - Chrám Satanův: Le serpent de la Genese: Le temple de Satan: Stanislas de Guaita: 80% Had Genese II - Klíč k černé magii...

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Karpenko,
DIMENZE
4,11 MB
NÁZEV SOUBORU
Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha.pdf

POPIS

Kniha přináší komentovaný překlad hlavního díla lipského lékaře, teosofa a paracelsiánského alchymisty Heinricha Khunratha „Amphitheatrum sapientiae aeternae“ z roku 1595. Součástí knihy jsou barevné reprodukce a tři obsáhlé průvodní studie. Heinrich Khunrath (1560–1605) byl klíčovou postavou vývoje alchymie na přelomu 16. a 17. století, tedy v době, kdy vrcholil její význam pro evropskou vědu a kulturu. Khunrathovo Divadlo věčné Moudrosti je výjimečný spis, v němž se prostřednictvím textu i originálních, umělecky hodnotných vyobrazení spojuje dobová teologie a filosofie s paracelsiánskou alchymií. Knihu doplňují tři obsáhlé studie: Ivo Purš – Heinrich Khunrath v zrcadle svého Divadla, Martin Žemla – Heinrich Khunrath: teosof mezi renesancí a reformací, Vladimír Karpenko – Alchymické a chemické aspekty Khunrathova díla „Von hylealischen, das ist pri-materialischen catholischen, oder algemeinem natürlichen Chaos“.

Chcete si přečíst knihu?Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Karpenko,. Číst Divadlo věčné Moudrosti a teosofická alchymie Heinricha Khunratha Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY