55 minut mezi životem a smrtí: Odvážné útěky za železnou oponu

55 minut mezi životem a smrtí: Odvážné útěky za železnou oponu - Jozef Kollár | I15cajalco.com

...ale ani jeden nebyl bez rizika. 55 minut mezi životem - Odvážné útěky za železnou oponu - Kollár Jozef - Emigrovat z Československé socialistické republiky na Západ bylo snem snad každého normálního člověka v nenormálním systému, který komunistická strana udržovala v zemi od „vítěz 55 minut mezi životem a smrtí a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI ... 55 minut mezi životem a smrtí - Jozef Kollár, 2017, pevná ... ... . Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk 55 minut mezi životem a smrtí. od Jozef Kollár z vydavateľstva MLADÁ FRONTA, a.s. marec, 2017 . ... Odvážné útěky za železnou oponu: Žáner: Biografie, životopisy, osudy: Vydanie: 1: ISBN: 978-80-204-4198-0: Tovar posielame do 3 pracovných dn ... Odvážné útěky za železnou oponu. Skutečné případy. ... Kniha: 55 minut mezi životem a smrtí (Jozef Kollár) | Martinus ... . Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk 55 minut mezi životem a smrtí. od Jozef Kollár z vydavateľstva MLADÁ FRONTA, a.s. marec, 2017 . ... Odvážné útěky za železnou oponu: Žáner: Biografie, životopisy, osudy: Vydanie: 1: ISBN: 978-80-204-4198-0: Tovar posielame do 3 pracovných dn ... Odvážné útěky za železnou oponu. Skutečné případy. Jozef Kollár Celý příspěvek | Rubrika: Literatura pro dospělé | Fotografie: 55 minut mezi životem a smrtí | Komentářů: 0 Tam, kde ji našli. 5. 2. 2020. Psychothriller. Kimberly Mc Creight 55 minut mezi životem a smrtí - Odvážné útěky za železnou oponu. Vůně života. Víkendová kuchařka - 300 receptů 55 minut mezi životem a smrtí. Kniha slovenského spisovatele Jozefa Kollára poutavým a čtivým způsobem seznamuje čtenáře s těmi nejodvážnějšími i nejneobvyklejšími způsoby ilegální emigrace na západ. Kniha je jedním z patnácti titulů vycházejících na Velký knižní čtvrtek 16. března. stránky Městské knihovny Úvaly, obsahují aktivní on-line katalog, historii, informace o zřizovateli, služby, které nabízí 55 minut mezi životem s smrtí. Anotace Odvážné útěky za železnou oponu Emigrovat z Československé socialistické republiky na Západ bylo snem snad každého normálního člověka v nenormálním systému, který komunistická strana udržovala v zemi od „vítězného února" roku 1948 až do listopadové revoluce v roce 1989. Soutěžní otázka Které nakladatelství vydalo knížku 55 minut mezi životem a smrtí: Odvážné útěky za železnou oponu? Správnou odpověď pište na: [email protected] ukončeno Kosmas. Jít na stránku soutěže 55 minut mezi životem a smrtí. Odvážné útěky za železnou oponu - Jozef Kollár. star star star star star_half. 199 Kč ......

INFORMACE

AUTOR
Jozef Kollár
DIMENZE
6,42 MB
NÁZEV SOUBORU
55 minut mezi životem a smrtí: Odvážné útěky za železnou oponu.pdf

POPIS

Emigrovat z Československé socialistické republiky na Západ bylo snem snad každého normálního člověka v nenormálním systému, který komunistická strana udržovala v zemi od „vítězného února“ roku 1948 až do listopadové revoluce v roce 1989. Z železné klece se dalo uniknout několika způsoby, ale ani jeden nebyl bez rizika. Získat cestovní doložku od policie nebylo snadné, a pokud se o ni ucházela celá rodina, většinou neuspěla. Kdo chtěl odejít stůj co stůj, musel hranice překročit ilegálně. Tito odvážní cestovatelé se nejčastěji uchylovali do útrob osobních i nákladních aut, různých plavidel nebo vlaků. Někteří se snažili přeplavat řeky Dunaj, Moravu nebo Dyji, jiní přestřihli ostnatý drát nebo podkopali zeď. Byli i tací, kteří k proražení hraničních závor použili autobus, tatrovku nebo autojeřáb. Bohužel mnoho pokusů skončilo tragicky. Zvláštní skupinu uprchlíků tvořili technicky mimořádně zdatní jedinci. K těmto dobyvatelům železné opony patří slavný cyklistický závodník Robert Hutyra s horkovzdušným balonem, Vladimír Beneš s vlastnoručně vyrobeným tankem, Ivo Žďárský s motorovým rogalem, konstruktér vrtulníků František Lacnak anebo vynálezce akvaskútru Němec Bert Boettgner. Všechny tyto muže a mnoho dalších spojovala kromě zručnosti a touhy po svobodě také víra, že na Západě uplatní své nevšední schopnosti způsobem, jakým doma nemohli.

Chcete si přečíst knihu?55 minut mezi životem a smrtí: Odvážné útěky za železnou oponu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jozef Kollár. Číst 55 minut mezi životem a smrtí: Odvážné útěky za železnou oponu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY