Filmové Brno: Dějiny lokální filmové kultury

Filmové Brno: Dějiny lokální filmové kultury - Lucie Česálková, | I15cajalco.com

... jak postupně vznikala brněnská kina, jak střídala názvy i jak fungovala distribuce filmů a pravidla pro promítání ... Filmové Brno : dějiny lokální filmové kultury - Pavel ... ... . Jakou roli hrála filmová kultura v každodenním životě Brňanů, ukazuje nová kniha Filmové Brno: Dějiny lokální filmové kultury. Autoři z Ústavu filmu a audiovizuální kultury Filozofické fakulty Masarykovy univerzity ji představí v pondělí 27. února od 18.45 v café baru Univerzitního kina Scala. Filmové Brno. Kdo napsal knihu Filmové Brno? Autorem je Lucie Česálková, Pa ... Filmové Brno. Dějiny lokální filmové kultury | Filozofická ... ... .45 v café baru Univerzitního kina Scala. Filmové Brno. Kdo napsal knihu Filmové Brno? Autorem je Lucie Česálková, Pavel Skopal. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Filmové Brno. Dějiny lokální filmové kultury 0+ česky, 60 min Představení nové kolektivní monografie vědců Ústavu filmu a audiovizuální kultury Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Kniha vznikla v návaznosti na dlouholetý projekt mapující prostřednictvím webové databáze programy brněnských kin a rozhovory s ... Filmové Brno. Dějiny lokální filmové kultury - Lucie Česálková, Pavel Skopal . Kniha je jeden z výstupů stejnojmenného projektu, jehož cílem bylo porozumět podobám, kterých nabývala filmová kultura v socio-kulturním prostředí Brna coby druhého největšího města meziválečného Československa i Protektorátu Čechy a Morava. Všechny informace o produktu Kniha Filmové Brno - Pavel Skopal, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Filmové Brno - Pavel Skopal. Studie z dějin lokální filmové kultury. Sborník prací filozofické fakulty brněnské univerzity, roč. 2, řada filologická (O), č. 2, s. 127-145. Brno - Třicátá léta. Aliance brněnských filmových kritiků. Pokus o ustanovení pobočky filmklubu v Brně. Kinematografie a město. Studie z dějin lokální filmové kultury book. Read reviews from world's largest community for readers. Lokální dějiny kinematograf... Filmové Brno se tak stává průkopnickým počinem, mapujícím dějiny lokální filmové kultury. Věřím, že v budoucnu se dočkáme prací, které obdobně zpracují jak pražské prostředí, tak další česká, moravská i slezská města. Lucie Česálková, Pavel Skopal (ed.): Filmové Brno Filmové Brno - Pavel Skopal, Lucie Česálková Kniha je jeden z výstupů stejnojmenného projektu, jehož cílem bylo porozumět podobám, kterých nabývala filmová kultura v socio-kulturním prostředí Brna coby druhého největšího města meziválečného Československa i Protektorátu Čechy a Morava - města se specifickými ... Filmové Brno. Dějiny lokální filmové kultury - Lucie Česálková, Pavel Skopal . Kniha je jeden z výstupů stejnojmenného projektu, jehož cílem bylo porozumět podobám, kterých nabývala filmová kultura v socio-kulturním prostředí Brna coby druhého největšího města meziválečného Československa i Protektorátu Čechy a Morava....

INFORMACE

AUTOR
Lucie Česálková,
DIMENZE
4,73 MB
NÁZEV SOUBORU
Filmové Brno: Dějiny lokální filmové kultury.pdf

POPIS

Kniha je jeden z výstupů stejnojmenného projektu, jehož cílem bylo porozumět podobám, kterých nabývala filmová kultura v socio-kulturním prostředí Brna coby druhého největšího města meziválečného Československa i Protektorátu Čechy a Morava – města se specifickými kulturními vazbami na Vídeň a neméně specifickým mísením českého, německého a židovského živlu. K online databázi filmových programů a rozhovorů s pamětníky tedy přibývají již konkrétní, na těchto datech založené analýzy různých aspektů brněnské filmové kultury. Filmové Brno se připojuje k výzkumům spjatým s proudem tzv. nové historie kinematografie a zabývá se primárně sociálními významy kinematografické instituce. Jednotlivé studie tak vedle vlastních dějin brněnských kin a dílčích aspektů jejich provozu studují například specifika návštěvy kina dětmi či dělnickým obyvatelstvem a zhodnocují popularitu různých filmových žánrů či hvězd jako Shirley Templeová, Marika Rökková, Zarah Leanderová a dalších.

Chcete si přečíst knihu?Filmové Brno: Dějiny lokální filmové kultury ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucie Česálková,. Číst Filmové Brno: Dějiny lokální filmové kultury Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY