Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny

Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny - - | I15cajalco.com

...ož začátky sahají do dávné minulosti ... Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny - Jarmila ... ... . Čínští lidoví vypravěči vytvořili osobitý novelistický útvar z... Objednávejte knihu Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Vyšehrad Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny (978-80-7429-700-7) Vypravěčské umění představovalo ve staré Číně celé zvláštní, košaté odvětví literatury, jehož začátky sahají do dávné minulosti.Čínští lidoví vypravěči vytvořili ... Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny | Albatros media ... .Čínští lidoví vypravěči vytvořili osobitý novelistický útvar z vyprávění i veršů, který dosáhl značné literární úrovně a jehož ... Počátky vypravěčského umění staré Číny sahají do dávné minulosti. I když skutečný rozkvět lidových vyprávění nastal někdy mezi jedenáctým a sedmnáctým stoletím, u jejich zrodu stála mnohem starší domácí tradice, jež se snoubila s dalšími zdroji, jako byly mravoučné příběhy vyprávěné buddhistickými mnichy. Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny Středověké povídky čínských lidových vypravěčů z 11. až 17. století připomínají rozmarnou tvorbu evropské renesance. Dramatické příběhy lidských osudů s milostnými, ... Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny autorů kolektiv. ... Vyprávění inspirovaná podivuhodnými příběhy, jejichž kořeny často tkví v prastaré lidové mytologii, buddhismu a pozoruhodných životopisech ... Häringovou vyniká krásou jazyka a díky poznámkám a úvodnímu slovu umožňuje nahlédnout hlouběji do ducha ... Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny; B. Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny. Vypravěčské umění představovalo ve staré Číně celé zvláštní, košaté odvětví literatury, jehož začátky sahají do dávné minulosti. Čínští lidoví vypravěči vytvořili osobitý novelistický útvar z vyprávění i ... Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny ... Vyprávění inspirovaná podivuhodnými příběhy, jejichž kořeny často tkví v prastaré lidové mytologii, buddhismu a pozoruhodných životopisech ... Jarmila Häringová Vypravěčské umění představovalo ve staré Číně celé zvláštní, košaté odvětví literatury, jehož ... Nenáročné víkendové...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
10,39 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny.pdf

POPIS

Počátky vypravěčského umění staré Číny sahají do dávné minulosti. I když skutečný rozkvět lidových vyprávění nastal někdy mezi jedenáctým a sedmnáctým stoletím, u jejich zrodu stála mnohem starší domácí tradice, jež se snoubila s dalšími zdroji, jako byly mravoučné příběhy vyprávěné buddhistickými mnichy. Čínští lidoví vypravěči přivedli k dokonalosti svérázný literární útvar složený z vyprávění a veršů, jehož čtenářská přitažlivost daleko přesáhla okruh původních posluchačů. V jejich příbězích se před námi rozvíjí pestrý svět malých obchodníků, řemeslníků, úředníčků, chudých studentů, sluhů a služek, dohazovaček, různých šejdířů, zlodějů, kuplířů, prostitutek, mnichů. V bohaté škále se v osudech těchto lidiček prolínají motivy milostné, kriminální, dobrodružné, s nádechem leckde tajemným, strašidelným, takřka pohádkovým. České vydání výboru z čínských povídek pořízeného Jarmilou Häringovou vyniká krásou jazyka a díky poznámkám a úvodnímu slovu umožňuje nahlédnout hlouběji do ducha staré čínské kultury.

Chcete si přečíst knihu?Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY