Krajina – maska přírody?: Studie k estetice krajiny a environmentu

Krajina – maska přírody?: Studie k estetice krajiny a environmentu - Veronika Faktorová (ed.), | I15cajalco.com

...ody studie k estetice krajiny a environmentu ... PDF Nastává Už V Estetickém Hodnocení Publikací Krajinného ... ... . Nalezeno: 0 produkt ... environmentu. Specifinost Carlsonova pojetí spoívá v kognitivním přístupu k estetice, kdy ústředním bodem v procesu hodnocení se jeví důraz na poznání6. Proto je podle Carlsona důležité znát přírodní svět, informace potřebné k hodnocení přijímáme z přírodních věd. Hendrych, J. (2012): Umění krajiny - krajinný design jako estetický proces. ACTA UNIVERSITATIS CAROLINAE PHILOSOPHICA ... PDF Nastává Už V Estetickém Hodnocení Publikací Krajinného ... ... . ACTA UNIVERSITATIS CAROLINAE PHILOSOPHICA ET HISTORICA 1/2009, STUDIA SOCIOLOGICA XVI., s. 87 - 106, 19s. Zuska, Vlastimil - Dadejík, Ondřej: Krajina jako maska přírody. Estetika subverze versus estetika konformity (The landscape as a mask of the Nature. The Aesthetics of subversion versus the Aesthetics of Conformity); In: Estetika. 2007, roč. XLIV, č. 1-4, s. 28-44. ISSN 0014-1291. PhDr. Jan Lukavec, Ph.D. vystudoval český jazyk - literaturu a kulturologii na FF UK v Praze, absolvoval půlroční stáž na univerzitě v Kostnici. Je autorem knih Fanatik, prorok, či klaun? G. K. Chesterton a jeho interpreti (CDK), Zneklidňující svět zrcadel (Malvern), Od českého ... 82. aukční den Galerie KODL 12:00, neděle 26. května 2019, Palác Žofín, Praha 1, Slovanský ostrov 226 Předaukční výstava probíhá v Galerii KODL (Národní 7, Praha 1, 110 00) od 23 ... 046 PISSARRO Camille (1830 St. Thomas - 1903 Paříž) PAYSANNE ASSISE Uhel na papíře, 41,5 x 29,5 cm, rámováno, pod sklem, datace - 1882, signováno vlevo dole C. P. Kresebná studie k obrazu ... Stern objevuje, že naše kultura je análními vesmíry veskrze prolezlá. Patří sem například i moderní narcisticky-intelektuální anarchismus, jenž už dávno není revolučním politickým programem, nýbrž životním stylem, stejně jako další příbuzné styly emo, punk a gothic.Tyto styly jsou víceméně zjevným "přitakáním preoidipovskému orálně-análnímu vesmíru"....

INFORMACE

AUTOR
Veronika Faktorová (ed.),
DIMENZE
8,73 MB
NÁZEV SOUBORU
Krajina – maska přírody?: Studie k estetice krajiny a environmentu.pdf

POPIS

Publikace Krajina - maska přírody? zkoumá estetický postoj ke krajině. Tento pojem byl v nedávné době pro přílišnou zatíženost historickým spojením s výtvarným uměním odsouván stranou či nahrazován pojmem environment, nicméně tato kniha se pokouší ukázat na jeho adekvátnost v některých kontextech či ho naopak problematizovat z nových stran. Zkoumáno je i jeho použití ve světovém i českém kontextu. Kniha je doplňena obrazovou přílohou.

Chcete si přečíst knihu?Krajina – maska přírody?: Studie k estetice krajiny a environmentu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Veronika Faktorová (ed.),. Číst Krajina – maska přírody?: Studie k estetice krajiny a environmentu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY