Principálka

Principálka - David Růžička | I15cajalco.com

...se bouří. Herečka a principálka Romana Goščíková se do povědomí diváků dostala jako někdejší moderátorka Sportky a také rolí v seriálu Ošklivka Katka ... Principálka od 665 Kč - Heureka.cz ... . Při gymnáziu začala Romana Goščíková studovat hudebně-dramatický obor JAMU v Brně. počet členů souboru: principálka: Markéta Adamová. adresa: Na Ostrově 28, 580 01 Havlíčkův Brod. telefon: 739 039 522. e-mail: [email protected] ... Principálka angažuje nového herce Eduarda i jeho milenku Marii Pospíchalovou a přibere i zběhlého studenta Václava. Starosta města však k ... Stevardka ČD vs. Principálka ST - YouTube ... [email protected] ... Principálka angažuje nového herce Eduarda i jeho milenku Marii Pospíchalovou a přibere i zběhlého studenta Václava. Starosta města však komedianty nevidí rád a odmítne jim dát povolení. To principálka získá až díky přímluvě okresního hejtmana. Představení však nejsou úspěšná a nespokojení herci se bouří. Nalezená filmová místa k filmu Principálka. Účinkují Věra Galatíková, Eduard Cupák, Miroslav Horák, Jana Janěková, Pavel Skřípal, Svatopluk Matyáš. Film byl natočen v roce 1986. Mezi státy, kde byl film natáčen patří Československo. Pavel Skřípal, Principálka (1986) Film ČSFD.cz, Pavel Skřípal filmy ČSFD.cz, filmografie z ČSFD.cz...

INFORMACE

AUTOR
David Růžička
DIMENZE
10,63 MB
NÁZEV SOUBORU
Principálka.pdf

POPIS

Básnická sbírka uhříněveského autora Davida Růžičky alias Romána Douděry je vnitřně členěna do dvou částí/knih pojmenovaných Douděra a Clair de Lune. V první z nich nalezneme básně příznačné pro celou Růžičkovu tvorbu, od textů nonsensového (morgensternovského) ražení přes básně-kaligramy, lyrické kusy, texty přinášející drobné mikropříběhy až po texty v nichž nám autor ponechává volbu směru našeho čtení či nalézání vlastního klíče k jejich interpretaci. V druhé části nás autor bez předchozího varování atakuje dvacetistránkovým dramatickým monologem ženské hrdinky celé knihy. V samotném závěru knihy se pak naplno odhalí autorův záměr ponechat celkové vyznění a smysl tohoto vzrušující textu na svém čtenáři, neboť interpretací, a to i značně protichůdných, se tu nabízí hned několik. Součástí knihy je také CD s nahrávkou autorského čtení z knihy.

Chcete si přečíst knihu?Principálka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Růžička. Číst Principálka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY