Klášter premonstrátů v Nové Říši: a jeho význam pro region v období 1918–1938

Klášter premonstrátů v Nové Říši: a jeho význam pro region v období 1918–1938 - Petr Polehla, | I15cajalco.com

...tů v Nové Říši. a jeho význam pro region v období 1918-1938 ... risi-bisi - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . 0% 0 0. Hodnotit lze až po přihlášení ... Úvod » Knihy FF » Klášter premonstrátů v Nové Říši a jeho význam pro region v období 1918-1938. Klášter premonstrátů v Nové Říši a jeho význam pro region v období 1918-1938. Jan Stoklasa, Petr Polehla . Skladem: 29,00 ks: Číslo produktu: ISBN 978-80-7465-234-9: Klášter premonstrátů (Nová Říše, Česko) Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny ot ... Nová Říše (Česko : oblast) | Knihy.ABZ.cz ... . Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny otevřeny. Bližší informace naleznete zde. ... Klášter premonstrátů v Nové Říši a jeho význam pro region v období 1918-1938 Autor: Jan Stoklasa ; Petr Polehla ; Kniha představuje klášter v Nové Říši u Jihlavy a roli řádu premonstrátů v Nové Říši a okolí v období první republiky. ... Předkládaná publikace se snaží ukázat, jakou roli sehrál řád premonstrátů v Nové Říši a okolí v období první republiky. Klášter hospodařil na svých zemědělských a lesních pozemcích efektivně. Klášter premonstrátů v Nové Říši a jeho význam pro region v období 1918-1938 Autor: Jan Stoklasa ; Petr Polehla ; Kniha představuje klášter v Nové Říši u Jihlavy a roli řádu premonstrátů v Nové Říši a okolí v období první republiky. ... Klášter premonstrátů v Nové Říši a jeho význam pro region v období 1918-1938 Autor: Jan Stoklasa ; Petr Polehla ; Kniha představuje klášter v Nové Říši u Jihlavy a roli řádu premonstrátů v Nové Říši a okolí v období první republiky. ... Klášter premonstrátů v Nové Říši a jeho význam pro region v období 1918-1938 Bakalářská práce Autor: Jan Stoklasa Studijní program: K-BAR Studijní obor: Ar...

INFORMACE

AUTOR
Petr Polehla,
DIMENZE
12,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Klášter premonstrátů v Nové Říši: a jeho význam pro region v období 1918–1938.pdf

POPIS

Předkládaná publikace se snaží ukázat, jakou roli sehrál řád premonstrátů v Nové Říši a okolí v období první republiky. Klášter hospodařil na svých zemědělských a lesních pozemcích efektivně. Z jeho výnosů měli prospěch nejen jeho majitelé a zaměstnanci, ale také ostatní živnostníci a řemeslníci i obec samotná. Měl zásadní vliv na zaměstnanost v regionu, a to především v období hospodářské krize. Důležitou roli hrál klášter v oblasti charitativní, sociální a kulturní. Činný byl též na poli vzdělávání, osvěty a kultury. Jako poslední v řadě, nikoli významem, zmiňme péči pastorační či duchovenskou. Klášter, jehož řeholníci sloužili mše, křtili, zpovídali, oddávali a pohřbívali, se stal nedílnou součástí každodenního i svátečního života všech obyvatel obce a celého okolí. Široká škála činností premonstrátů odpovídá řádovému heslu Ad omne opus bonumparati - Připraveni ke každému dobrému dílu. Autoři této publikace se snažili ukázat, že novoříšští premonstráti v období první republiky byli nejen ke každému dobrému dílu připraveni, ale mnohá dobrá díla vykonali nebo k nim přispěli.

Chcete si přečíst knihu?Klášter premonstrátů v Nové Říši: a jeho význam pro region v období 1918–1938 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Polehla,. Číst Klášter premonstrátů v Nové Říši: a jeho význam pro region v období 1918–1938 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY