Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody

Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody - Erazim Kohák | I15cajalco.com

...ather Nick rated it it was amazing · review of another edition ... Kniha: Oheň a hvězdy - Erazim Kohák | Knihy.ABZ.cz ... . Název: Oheň a hvězdy - Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody. Autor: Erazim Kohák. Titul je zařazen do žánrů: Populárně naučná › Životní prostředí, příroda; ISBN: 978-80-7419-236-4. EAN: 9788074192364. Objednací kód:- Knížka meditativních úvah českého filozova a ekologa. Erazim Kohák v textech, jejichž kořeny sahají do amerického exilu v 80. letech 20. století, usiluje o nazření a vyjádření morá ... Oheň a hvězdy (Erazim Kohák) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . letech 20. století, usiluje o nazření a vyjádření morálního smyslu přírody a lidského bytí v ní. Filosofický zamýšlení nad morálním smyslem přírody ... FILOSOFICKÁ LITERATURA. Dějiny a teorie; Etika; ... Oheň a hvězdy. Filosofický zamýšlení nad morálním smyslem přírody Kohák Erazim. Dostupnost. rozebráno. Vydavatel. SLON. ISBN. 978-80-7419-236-4. EAN. 9788074192364. Filozofické zamyslenie nad morálnym zmyslom prírody. "Ako sa rýmuje život, svet a moje miesto v nich? Oheň a hvězdy. Kdo napsal knihu Oheň a hvězdy? Autorem je Erazim Kohák. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Oheň a hvězdy Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody Erazim Kohák. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil Přidat do poličky . nakladatel: Sociologické nakladatelství (SLON) rok vydání: 2016 ... Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody. KOHÁK Erazim. Info: Slon, 2016 (takto 1.), 316 str. EAN: 9788074192364 Podhajský, Jiří. 2017. „Erazim Kohák: Oheň a hvězdy. Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody." Sociologický časopis / Czech Sociologica...

INFORMACE

AUTOR
Erazim Kohák
DIMENZE
12,82 MB
NÁZEV SOUBORU
Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody.pdf

POPIS

„Jak se rýmuje život, svět a mé místo v nich?“ „Jak vstupuje do světa Dobro a jak může být i Zlo?“ To jsou jedny z otázek, které si profesor Erazim Kohák klade ve své meditativní knize Oheň a hvězdy. Její původ sahá až do roku 1984, kdy v americkém exilu vydal knihu Embers and the Stars, která vzbudila velký ohlas. K českým čtenářům se její části dostávaly v samizdatovém překladu. Současná kniha Oheň a hvězdy však není pouhým překladem původního díla, ale spíše jakýmsi převodem, obohaceným o osobní zkušenost dalších 32 let života. Je o něco méně „vědecká“, ale o to více naplněná hledáním moudrosti a pro vnímavého čtenáře plná silných podnětů. Veškeré úvahy jsou rámovány životem v přírodě, odrážejí se od žhnoucích uhlíků pohostinného ohniště, zrcadlí se v záři hvězdné oblohy – takové, kterou ve městech nikdy neuvidíme, neboť civilizace nám mnohé dala (například noční osvětlení), ale i vzala (hvězdnou oblohu, která je zastíněna světelným smogem). Příroda je mu místem hlubokého otevření se světu, životu, lásce a porozumění. Erazim Kohák, jeden z nejvýznamnějších představitelů ekologické etiky, však nikdy nemoralizuje a nevidí věci černobíle; to, co hledá, je vzájemný respekt, rovnováha mezi moderním životem a přírodou.

Chcete si přečíst knihu?Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erazim Kohák. Číst Oheň a hvězdy: Filosofická zamýšlení nad morálním smyslem přírody Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY