Pražské egyptologické studie XXII/2019

Pražské egyptologické studie XXII/2019 - - | I15cajalco.com

...nd of the year. The latest Czech issue no ... FFUK - E-SHOP - Pražské egyptologické studie ... . XVI (2016) includes several excavation reports, Periodikum: Časopis pro moderní filologii Dvacáté století Fórum sociální práce Historie - Otázky - Problémy Linguistica Pragensia Prague Economic and Social History Papers Prague Papers on History of International Relations Pražské egyptologické studie Slovo a smysl Studia Ethnologica Pragensia Studia Hercynia Studie z aplikované ... Prague Egyptological Studies XXI/2018 ... Prague Egyptological Studies (PES) - back issues | Český ... ... ... Prague Egyptological Studies XXI/2018 : 288 CZK . Pražské egyptologické studie XIII/2014 : 89 CZK . Pražské egyptologické studie XII/2014 : ... 89 CZK . Pražské egyptologické studie XXII/2019 : 89 CZK . Pražské egyptologické studie XX/2018 : 89 CZK . Pražské egyptologické studie X/2013 : 89 CZK . 1 - 14 z 14 . Charles University ... Information about the open-access journal Pražské Egyptologické Studie in DOAJ. DOAJ is an online directory that indexes and provides access to quality open access, peer-reviewed journals. Zdroj Pražské egyptologické studie (Prague Egyptological Studies), 2018, 21, 125-128...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,41 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražské egyptologické studie XXII/2019.pdf

POPIS

Další číslo časopisu, který prošel výraznou grafickou proměnou, připomíná dvě významná letošní výročí: 100 let od započetí výuky egyptologie v češtině na pražské univerzitě a 60 let od založení káhirského pracoviště. K první zmíněné příležitosti byl sepsán článek shrnující studium egyptologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Tyto významné události byly také připomínány na mezinárodním filmovém festivalu Academia Film Olomouc, kterého se letos Český egyptologický ústav FF UK účastnil jako jeden z hlavních partnerů. Atmosféru festivalu přiblíží fotoreportáž na zadní straně obálky. Kromě historie výuky egyptologie na české filozofické fakultě lze v časopise nalézt tradiční výkopové zprávy a studie zabývající se různými tématy z dějin starověkého Egypta. Co se týče zpráv, ty představí výzkum hrobky úředníka Nianchsešata (AS 104) v Abúsíru a pravěkého osídlení v pohoří Sabaloka. Články pojednávají o magických textech objevených v hrobce generála Menechibnekona, o Džedkareově pyramidovém komplexu a jeho abúsírských dekretech, dále o válečnickém bohu Moncuovi a v neposlední řadě o textilní produkci ve starém Egyptě. Zprávy a články reflektují moderní trendy, které v současnosti obor egyptologie prostupují.

Chcete si přečíst knihu?Pražské egyptologické studie XXII/2019 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Pražské egyptologické studie XXII/2019 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY