Kudy projde jehla

Kudy projde jehla - Véronique Mouginová | I15cajalco.com

...e jehla. Hlavním protagonistou je dospívající mladík Tamás alias Tomi, který chce dělat cokoliv kromě krejčoviny ... Kniha: Kudy projde jehla - Véronique Mouginová | Knihy.ABZ.cz ... . Vyrůstá totiž mezi látkami a pánskými obleky a coby syn pánského krejčího je neustále manévrován do jasné generační role. Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím" nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Kudy projde jehla Mouginová Véronique. Tomas, řečený Tomi, problémový levák, palice dubová, drzoun a šikula, j ... Kudy projde jehla - Mougin, Véronique - Megaknihy.cz ... . Kudy projde jehla Mouginová Véronique. Tomas, řečený Tomi, problémový levák, palice dubová, drzoun a šikula, je v roce 1944 ve věku čtrnácti let s celou rodinou odvlečen z rodného Maďarska do koncentračního tábora. Posléze projde táborů několik, je s ním i jeho otec, pánský mistr krejčovský. Jak má žít rodina „bez bydliště"?. U čtenářů a kritiky uspěla i její první próza K vašim službám (Pour vous servir, 2015), stejně tak její zatím poslední román Kudy projde jehla (2017) - pravdivý životní příběh, který autorce po desetiletích mlčení vyprávěl její strýc. Hodnocení knihy Kudy projde jehla od autora Véronique Mougin s původní názvem knihy Où passe laiguille. Usedla tedy k psaní a výsledkem je kniha Kudy projde jehla. Hlavním protagonistou je dospívající mladík Tamás alias Tomi, který chce dělat cokoliv kromě krejčoviny. Vyrůstá totiž mezi látkami a pánskými obleky a coby syn pánského krejčího je neustále manévrován do jasné generační role. Kudy projde jehla Véronique Mouginová . Skladem 5+ ks 334 Kč ... Posléze projde táborů několik, je s ním i jeho otec, pánský mistr krejčovský. Tomi, který otcovým povoláním na svobodě nepokrytě pohrdal, v koncentráku s bezstarostností vlastní mládí předstírá, že umí šít, aby se dostal do tepla krejčovské dílny. ......

INFORMACE

AUTOR
Véronique Mouginová
DIMENZE
3,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Kudy projde jehla.pdf

POPIS

Tomas, řečený Tomi, problémový levák, palice dubová, drzoun a šikula, je v roce 1944 ve věku čtrnácti let s celou rodinou odvlečen z rodného Maďarska do koncentračního tábora. Posléze projde táborů několik, je s ním i jeho otec, pánský mistr krejčovský. Tomi, který otcovým povoláním na svobodě nepokrytě pohrdal, v koncentráku s bezstarostností vlastní mládí předstírá, že umí šít, aby se dostal do tepla krejčovské dílny. Zpočátku ale umí pouze navléknout nit do jehly, řemeslu se tajně, riskantně a postupně učí od ostatních dělníků v dílně. Tomiho zázračná pouť z malého, středoevropského města přes peklo koncentračních táborů do ráje francouzské módy je plná zákrutů historie, krásy i hrůzy, beznaděje, naděje, vzteku i humoru. „Když jste vnučka, neteř nebo jiná příbuzná někoho, kdo byl deportován, cítíte potřebu příběh poslat dál.“ Véronique Mouginová Největší mistr krejčí je sám život. Vydání knihy podpořil Francouzský institut v Praze.

Chcete si přečíst knihu?Kudy projde jehla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Véronique Mouginová. Číst Kudy projde jehla Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY