Deník se sl. Inivkou

Deník se sl. Inivkou - Péter Esterházy | I15cajalco.com

...k se sl. Inivkou Autor: Esterházy, Péter Nakladatel: Dybbuk EAN: 9788074382154 ISBN: 978-80-7438-215-4 Originál: Hasnyálmirigynapló ... Deník se sl. Inivkou Pétera Esterházyho a Hranice lesa ... ... ... Exegi monumentum, hehe Péter Esterházy: Deník se sl. Inivkou.Přel. Robert Svoboda, Dybbuk, Praha, 2019, 200 s.. Péter Esterházy, jeden z nejvýznamnějších současných maďarských (a bez nadsázky i světových) prozaiků, zemřel v roce 2016 na rakovinu slinivky břišní. Poslední kniha, kterou před smrtí napsal, navádí k přiměřenému způsobu čtení už svým názvem ... Deník se sl. Inivkou Pé ... Deník se sl. Inivkou - Péter Esterházy | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Poslední kniha, kterou před smrtí napsal, navádí k přiměřenému způsobu čtení už svým názvem ... Deník se sl. Inivkou Péter Esterházy. Skladem 5+ ks 248 Kč Běžná cena 293 K č. Ušetříte 45 Kč (15 %) Vložit do ... Deník se sl. Inivkou. Péter Esterházy. Autobiografická kniha jednoho z nejvýznamnějších maďarských spisovatelů současnosti. Péter Esterházy se v posledních dvou letech svého života vyrovnával se smrtelnou diagnózou formou deníkových zápisků. Umělecky pojatý deník významného maďarského spisovatele zachycuje poslední rok jeho života - rok, který strávil v nevítané a neodlučitelné společnosti zhoubného nádoru. Esterházy, Péter : Deník se sl. Inivkou Péter Esterhá...

INFORMACE

AUTOR
Péter Esterházy
DIMENZE
8,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Deník se sl. Inivkou.pdf

POPIS

Autobiografická kniha jednoho z nejvýznamnějších maďarských spisovatelů současnosti. Péter Esterházy se v posledních dvou letech svého života vyrovnával se smrtelnou diagnózou formou deníkových zápisků. Své postřehy a úvahy prokládal citáty i kratšími literárními útvary, vznikla mozaika plná bystrých charakteristik lidí a událostí. „Na konci dubna se mi ohlásila mírná bolest, pokud si dobře pamatuji, pod žebry na pravé straně. Nebo na levé? Nestaral jsem se o to. Zjistili mi rakovinu slinivky břišní s metastázemi v játrech,“ sděluje čtenářům Péter Esterházy v knižním vydání deníku, který si začal vést, když mu diagnóza potvrdila smrtelnou chorobu, na niž v červenci 2016 zemřel. Autor pozoruje sám sebe (své nové, nemocné já) i okolí, reflektuje a zaznamenává, co se s ním děje a co dělá, nebo — ačkoli by měl — naopak nedělá, doma, v nemocnici či kam ho právě tok všedních dnů zanese. Své postřehy a úvahy prokládá citáty, zážitky z četby, ba dokonce i kratšími literárními útvary. Takto vzniklou mozaiku různorodých textů, veselých i posmutnělých, letargických i rozverných, plnou bystrých charakteristik lidí a událostí, můžeme číst nejen jako zprávu o postupující chorobě, ale i jako milostný deník zachycující proměnlivý a silně náladový vztah pisatele deníku a jeho rozmarné milenky, bující slinivky, lépe řečeno slečny Inivky. Je to milenka věrná, nezapuditelná a zároveň — právě proto — i krutá.

Chcete si přečíst knihu?Deník se sl. Inivkou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Péter Esterházy. Číst Deník se sl. Inivkou Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY