Zabíjení nemožného

Zabíjení nemožného - Reinhold Messner | I15cajalco.com

...essner uspěl v nejobtížnějším prvovýstupu na střední pilíř Sas dla Crusc v Dolomitech a ve stejné době ... Zabíjení nemožného - Nejlepší lezci světa diskutují o ... ... ... Název: Zabíjení nemožného - Nejlepší lezci světa diskutují o hranicích alpinismu. Originální název: L'assassinio dell'impossibile. Autor: Reinhold Messner. Překladatel: Karla Hanusová. Titul je zařazen do žánrů: Literatura faktu › Biografie, životopisy, osudy; ISBN: 978-80-7565-570-7. EAN: 9788075655707. Objednací ... Zabíjení nemožného - Nejlepší lezci světa diskutují o hranicích alpini ... Zabíjení nemožného | KNIHCENTRUM.cz ... . EAN: 9788075655707. Objednací ... Zabíjení nemožného - Nejlepší lezci světa diskutují o hranicích alpinismu „Podmanit si horu s pomocí železa dokáže kdokoliv." Reinhold Messner. V roce 1968 došlo k zásadní proměně hodnot, jejíž důsledky ovlivnily i skalní alpinismus, Reinhold Messner uspěl ve svém nejobtížnějším prvovýstupu na střední pilíř ... Od padesátých let svět ovládalo technické lezení, v době studentských nepokojů však Reinhold Messner svým článkem Zabíjení nemožného vybídl lezce, aby se při svých výstupech zřekli všech technických pomůcek. A tímto okamžikem se horolezectví opět vydalo směrem k volnému stylu lezení. Zabíjení nemožného - [29.3. 2020] V roce 1968 došlo k zásadní proměně hodnot, jejíž důsledky ovlivnily i skalní alpinismus, Reinhold Messner uspěl ve svém nejobtížnějším prvovýstupu na střední pilíř Sasso dla Crusc v Dolomitech a ve stejné době Royal Robbins z Yosemite Valley vyzval k návratu k čistému ......

INFORMACE

AUTOR
Reinhold Messner
DIMENZE
5,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Zabíjení nemožného.pdf

POPIS

V roce 1968 došlo k zásadní proměně hodnot, jejíž důsledky ovlivnily i skalní alpinismus, Reinhold Messner uspěl ve svém nejobtížnějším prvovýstupu na střední pilíř Sasso dla Crusc v Dolomitech a ve stejné době Royal Robbins z Yosemite Valley vyzval k návratu k čistému horolezectví (clean climbing). Od padesátých let svět ovládalo horolezectví umělé, v roce studentských nepokojů však Reinhold Messner svým článkem Konec nemožného vybídl lezce, aby se zřekli při svých výstupech všech technických pomůcek. A tímto okamžikem se horolezectví opět vydalo směrem k volnému stylu lezení. Jeho výzvu však vyslyšeli především začátečníci, nikoliv pokročilí lezci. Editoři v knize shromáždili eseje nejlepších horolezců světa (mezi jinými i Adama Ondry či Igora Kollera), kteří se zamýšlejí nad vývojem tradičního a také volného horolezectví, nad tezemi Royala Robbinsona a nad článkem Reinholda Messnera, a vyprávějí čtenářům o umění zdolat ty nejobtížnější hory a skalnaté stěny světa.

Chcete si přečíst knihu?Zabíjení nemožného ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Reinhold Messner. Číst Zabíjení nemožného Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY