Na cestě k Shakespearovi: Překladatelské reflexe

Na cestě k Shakespearovi: Překladatelské reflexe - Jiří Josek, | I15cajalco.com

...ana Josková (ed.) Klíčové problémy spojené s překládáním Shakespearova díla formuluje a třídí Jiří Josek na základě bohatých osobních zkušeností ... Na cestě k Shakespearovi - Jiří Josek, 2019, brožovaná ... ... . Jejich překlady však stále ještě našim divadelním scénám bezkonkurenčně dominují. Joskova překladatelská „suma" Na cestě k Shakespearovi, reflexe jeho celoživotního zápolení s odkazem největšího dramatika, vyšla na sklonku minulého roku editorskou péčí jeho dcery Zuzany v nakladatelství KANT/AMU. Kniha Česká fotografie 20. století, vycházející paralelně v češtině a angličtině, poprvé v tak velkém rozsahu představuje hlavní tendence, osobnosti ... Shakespeare, William, 1564-1616 | Knihy.ABZ.cz ... . Kniha Česká fotografie 20. století, vycházející paralelně v češtině a angličtině, poprvé v tak velkém rozsahu představuje hlavní tendence, osobnosti a díla české fotografické tvorby celého uplynulého století. Na cestě k Shakespearovi Překladatelské reflexe • Divadlo • Jiří Josek; Zuzana Josková • 2019/11 Klíčové problémy spojené s překládáním Shakespearova díla formuluje a třídí Jiří Josek na základě bohatých osobních zkušeností. Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies. Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Jiřička, Lukáš: Dobyvatelé akustických scén. Od radioartu k hudebnímu divadlu (Goebbels, Neuwirth, Ammer, Oehring) ... Josek, Jiří: Na cestě k Shakespearovi (Překladatelské reflexe) ... Bár, P.: Frejkovy Schovávané na schodech : poezie a politika ... Audio na CD (8) DVD (3) Příloha (1) Z kategorií ostatní (258) naučná a odborná ... K otázce performativní filosofie ... Na cestě k Shakespearovi Překladatelské reflexe Jiří Josek, Zuzana Joskov ... Na cestě k Shakespearovi (Překladatelské reflexe) ... Umění životu nebezpečné Reflexe současného (nejen) německojazyčného divadla a literatury. AUGUSTOVÁ ZUZANA. Běžně 299 K ... Na cestě k Shakespearovi. Jiří Josek, Akademie múzických umění (2019) Překladatelské reflexe. Klíčové problémy spojené s překládáním Shakespearova díla formuluje a třídí Jiří Josek na základě bohatých osobních zkušeností. Po stručném úvodu do problematiky překladu dramatu a kapitole pojednávající o tradici ... 1 V pořadí 24. titul - Komedie omylů - je připraven k publikaci na květen 2012; text byl ale již v roce ... 5 Tyto texty se pak staly součástí jeho habilitační práce Na cestě k Shakespearovi a tvoří její první ... Hedání a měnící se perspektiva jako by také byly jádrem překladatelské čin-nosti. Z její podstaty ... Reflexe 56 Reflexe 55 Reflexe 54 Reflexe 53 Reflexe 52 Reflexe 51 Reflexe 50 Reflexe 49 Reflexe 48 Reflexe 47 Reflexe 46 Reflexe 45 Reflexe 44 Reflexe 43 Reflexe 42 Reflexe 41 Reflexe 40 Reflexe 39 ... o který se ve filosofickém textu jedná. Překlad je tedy pomocník na cestě k porozumění, které si musí každý čtenář zjednat sám ......

INFORMACE

AUTOR
Jiří Josek,
DIMENZE
11,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Na cestě k Shakespearovi: Překladatelské reflexe.pdf

POPIS

Klíčové problémy spojené s překládáním Shakespearova díla formuluje a třídí Jiří Josek na základě bohatých osobních zkušeností. Po stručném úvodu do problematiky překladu dramatu a kapitole pojednávající o tradici překádání Shakespeara v českých zemích se v nejrozsáhlejší části monografie věnuje srovnávacím analýzám a reflexím konkrétních příkladů, při kterých čeští překladatelé různých generací včetně jeho samého řešili a stále řeší problematiku odlišnosti jazykových systémů či formální a obsahové ekvivalence. Srovnání jsou podrobeny postupy při překladu homonymních slov v ukázkách doslovných a ekvivalentních transpozic, komplexní metafory, rytmické a fónické odlišnosti originálu a překladového jazyka. Vedle závislosti překladu na vztahu k interpretaci postav a díla se Jiří Josek zabývá překladatelskými problémy danými odlišností nejrůznějších kontextů dobových, místních i kulturních, srovnání překladů slovních hříček, malapropismů, komolení řeči i jazykových parodií, při nichž překladatelé užívají různých stupňů a způsobů substituce. Několik konkrétních příkladů věnuje také specifice překládání pro různá média a v rámci jednotlivých médií pak úpravám pro mluvený projev (dabing) a překladu podtitulků.

Chcete si přečíst knihu?Na cestě k Shakespearovi: Překladatelské reflexe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Josek,. Číst Na cestě k Shakespearovi: Překladatelské reflexe Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY