Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století)

Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) - David Zbíral | I15cajalco.com

...nství katarů. Autor na základě detailní práce s prameny, z nichž ty nejdůležitější zpřístupňuje čtenářům v ... KNIŽNÍ NOVINKY - stavitele-katedral.cz ... ... Pokřtění ohněm: Katarské křesťanství ve světle pramenů (12.-14. století) ... Katarské křesťanství ve světle pramenů (12.-14. století) Zbíral David. Dostupnost. skladem. Vydavatel. Argo. ISBN. ... nastiňuje vývoj katarské náboženské kultury, zabývá se jednotlivými katarskými rituály, jež v sobě spojují raně ... Pokřtění ohněm : katarské křesťanství ve světle pramenů (12.-14. století) Starsze świątynie: Západní tradic ... * 12.-14. století | Knihy.ABZ.cz ... ... Pokřtění ohněm : katarské křesťanství ve světle pramenů (12.-14. století) Starsze świątynie: Západní tradice: Selected Co-authors Countries and Regions of Publication (2) . :: Publication Statistics | | Selected Publishers (3) About: ... Pokřtěni ohněm - Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) David Zbíral Největší hereze - Dualismus, učenecká vyprávění o katarství a budování křesťanské Evropy Anotace: Nakladatelství Argo vydalo dlouho očekávanou publikaci „Pokřtěni ohněm. Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století)" Davida Zbírala, který působí na Ústavu religionistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a zaměřuje se na problematiku středověkých herezí, především katarů ... Kniha poskytuje nejobsáhlejší v češtině dostupný přehled náboženství katarů. Autor na základě detailní práce s prameny, z nichž ty nejdůležitější zpřístupňuje čtenářům v komentovaném českém překladu, nastiňuje vývoj katarské náboženské kultury, zabývá se jednotlivými katarskými rituály, jež v sobě spojují raně křesťanské prvky s inovacemi ... Davidu Zbíralovi právě vyšla monografie Pokřtění ohněm: Katarské křesťanství ve světle pramenů (12.-14. století).Kniha nabízí analytický přehled katarského křesťanství doprovázený komentovanými překlady nejvýznamnějších pramenů do češtiny a obsáhlými studiemi o textech. 30 Nov 2019. New book by D. Zbíral . David Zbíral has published a new book entitled Pokřtění ohněm: Katarské křesťanství ve světle pramenů (12.-14. století). 2019. Pokřtění ohněm: Katarské křesťanství ve světle pramenů (12.-14. století) ZBÍRAL David. Odborná kniha Rok: 2019, vydání: Vyd. 1, počet stran: 504 s. ceskobratrska cirkev evangelicka. Kolektivní monografie je členěna do tří tematických bloků. V prvním oddíle nazvaném Theologia et Philosophia je zaraženo šest studií, a sice tři teologické (S. Hlaváč, L. Nosek, B. J. Štivar), zaměřené na nejstarší dějiny františkánství, a následně tři filosofické... Pokřtění ohněm :katarské křesťanství ve světle pramenů (12.-14. století) Argo 2019 C 115221 Metzger, Bruce Manning, Starověké a anglické překlady Bible Česká biblická společnost 2010 D 16627 Pape, Markus, Sólo Jiřího Letova :život a činnost důstojníka generálního štábu a ... Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve...

INFORMACE

AUTOR
David Zbíral
DIMENZE
6,14 MB
NÁZEV SOUBORU
Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století).pdf

POPIS

Kniha poskytuje nejobsáhlejší v češtině dostupný přehled náboženství katarů. Autor na základě detailní práce s prameny, z nichž ty nejdůležitější zpřístupňuje čtenářům v komentovaném českém překladu, nastiňuje vývoj katarské náboženské kultury, zabývá se jednotlivými katarskými rituály, jež v sobě spojují raně křesťanské prvky s inovacemi vycházejícími z odmítnutí všech katolických obřadů, seznamuje čtenáře s životními zásadami a zvyklostmi katarských řeholníků a jejich pojetím sebe sama, objasňuje praktický chod katarských církví v čele s biskupy a uceleně představuje katarskou nauku, opírající se o pojetí duší jako andělů, kteří byli zlou mocností uvrženi do vězení těla. Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.

Chcete si přečíst knihu?Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Zbíral. Číst Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY