Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století)

Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) - David Zbíral | I15cajalco.com

...ý zákaznícky servis, knihomoľské akcie a zľavy ... KNIŽNÍ NOVINKY - stavitele-katedral.cz ... . Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. Pokřtěni ohněm Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů • David Zbíral • ARGO • 2019/11 Kniha poskytuje nejobsáhlejší v češtině dostupný přehled náboženství katarů. Děkujeme všem zúčastněným za skvělou akci a doc. Davidu Zbíralovi ještě jednou gratulujeme k úspěšnému křtu (ohněm [sic!]) jeho nové knihy „Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století)"! Knihovna společenských věd T. G ... * 12.-14. století | Knihy.ABZ.cz ... .-14. století)"! Knihovna společenských věd T. G. Masaryka v Jinonicích je jednou z knihoven Univerzity Karlovy a vznikla sloučením původních katederních knihoven. Najdete nás v prostorách jinonického areálu UK Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů ... Pokřtěni ohněm - David Zbíral ... V první části publikace, postavené především na analýze archivních pramenů hromadné evidence ze 17. a 18. století, se autor zabývá například proměnami církevní správy na Chrudimsku, vývojem podílu ... Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů ... Impulzem ke vzniku této knihy byla řada veřejných přednášek o historii křesťanství, které se konaly na Oxfordu během akademického roku 1999-2000 u příležitosti konce druhého tisíciletí a měly se pokusit nahlédnout do tisíciletí třetího ... Pokřtění ohněm: Katarské křesťanství ve světle pramenů (12.-14. století) ... Jupiter, Kristus, Chalífa, Obrazy mocných a zrození středověku (IV.-VII. století) Foletti Ivan, Meinecke Katharina. ... Od Gautamy Buddhy k triumfu křesťanství - 3., opravené vydání ... 0,00 Kč 0 ks zboží . FILOSOFICKÁ LITERATURA; Náboženství; Anatomie; Anesteziologie a intenzivní medicína; Biochemie, chemie, fyzika...

INFORMACE

AUTOR
David Zbíral
DIMENZE
3,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století).pdf

POPIS

Kniha poskytuje nejobsáhlejší v češtině dostupný přehled náboženství katarů. Autor na základě detailní práce s prameny, z nichž ty nejdůležitější zpřístupňuje čtenářům v komentovaném českém překladu, nastiňuje vývoj katarské náboženské kultury, zabývá se jednotlivými katarskými rituály, jež v sobě spojují raně křesťanské prvky s inovacemi vycházejícími z odmítnutí všech katolických obřadů, seznamuje čtenáře s životními zásadami a zvyklostmi katarských řeholníků a jejich pojetím sebe sama, objasňuje praktický chod katarských církví v čele s biskupy a uceleně představuje katarskou nauku, opírající se o pojetí duší jako andělů, kteří byli zlou mocností uvrženi do vězení těla. Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.

Chcete si přečíst knihu?Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Zbíral. Číst Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY