Slon na Zemplíně: Příběhy Slovenska

Slon na Zemplíně: Příběhy Slovenska - Andrej Bán | I15cajalco.com

...ora . Biografie a životopisy Cudzojazyčná literatúra Geografia a cestovanie Ďalšie formy prózy Umenie ... Slon na Zemplíně - Andrej Bán | Knihy.ABZ.cz ... . Všechny knihy autora . Absynt, 2019. 4,4 61x. Na skladě. 3-4 hodiny čtení. Nakladatel ... Reportážní kniha Slon na Zemplíně (Absynt 2018) je výsledkem téměř třiceti let reportérské práce od Čierné nad Tisou po Bratislavu. Andrej Bán je spoluautorem dokumentárních filmů Tisove tiene (režie Dušan Trančík, 1996) nebo My zdes (režie Jaro Vojtek, 2005). Slon na zemplíně je Roman Cestopisný a občas jeho briat Roman Reportážný. Andrej Bán se vydává d ... EOF ... . Slon na zemplíně je Roman Cestopisný a občas jeho briat Roman Reportážný. Andrej Bán se vydává do rózných kótú země, aby vravel o tem, aké to tam je. A jaké to tam je? Tož velmi zajímavé to tam je! Kapitolko navazuje na kapitolko, ale pripojenie nie je. Škodovenka, jinak by to bolo za viac! Tutak iba 8ko/10ko. Slon na Zemplíně Příběhy Slovenska . Andrej Bán; Andrej Bán . 4,4 . Sledovať autora . Biogr...

INFORMACE

AUTOR
Andrej Bán
DIMENZE
4,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Slon na Zemplíně: Příběhy Slovenska.pdf

POPIS

Česko má Mariusze Szczcygła a jeho Gottland. Upřímné svědectví o přítomnosti i minulosti našich slovenských sousedů napsal výjimečný reportér Andrej Bán. Rok 2018 kompletně změnil tvář slovenské společnosti. Vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové hluboce zasáhla celou společnost a na povrch vyplavila vzájemné kontakty mafie s politickými špičkami. Andrej Bán byl při tom, stejně jako při všech důležitých událostech, které se na Slovensku udály za posledních třicet let. Reportér a fotograf Andrej Bán zná Slovensko jako vlastní dlaň. Třicet let brázdí jeho prašné i asfaltové cesty a při tom poznává lidi a jejich příběhy. V jeho textech je znát pozorné oko fotografa, v jeho fotografiích zas přesný postřeh výborného vyprávěče. Kniha Slon na Zemplíně je intimním svědectvím o zemi i lidech žijících své životy daleko za horizontem všeobecné pozornosti. Je to klikatá cesta z východu na západ, od Čierné nad Tisou po Bratislavu, a taky dlouhá pouť v čase, od Jánošíka, přes Jozefa Tisa, až po italskou mafii ´Ndranghetu a „naše lidi“, kteří si užívají výhod spojených se známostmi na nejvyšších místech. Reportáže z knihy Slon na Zemplíně jsou pestrou freskou příběhů ze země, která nám je nejblíže a známe ji možná ze všech nejméně. Andrej Bán, spoluzakladatel organizace Člověk v tísni za tuto knihu získal prestižní Cenu Nadace Tatra Banky za umění v kategorii literatura. Kniha Andreje Bána Slon na Zemplíně vychází v překladu Miroslava Zelinského.

Chcete si přečíst knihu?Slon na Zemplíně: Příběhy Slovenska ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrej Bán. Číst Slon na Zemplíně: Příběhy Slovenska Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY