Červený a černý

Červený a černý - Stendhal | I15cajalco.com

...daného výrazu hrdina románu červený a černý ... Červený a černý ( Stendhal) | Detail knihy | ČBDB.cz ... .Pokud k tomuto spojení nevidíš správný výsledek a znáš ho, pomoz nám obohatit tento slovník a vlož jeho definici díky jednoduchému formuláři. Snažíme se postupně vlastními silami také rozšiřovat slovník, kdyby však každý návštěvník ... Červený a černý (6) Děj románu se odehrává ve Francii v 18. století - v době po napoleonských válkách. Hlavním hrdinou je syn tesaře Julián Sorel. S ... Červený a černý / Le rouge et le noir (1954) | ČSFD.cz ... . Hlavním hrdinou je syn tesaře Julián Sorel. Stává se vychovatelem 2 dětí starosty de Renal. Zamiluje se do paní de Renalové, a ačkoli je mezi nimi více než desetiletý věkový rozdíl, stane se jejím milencem. Baletní vize slavného Stendhalova románu Červený a černý je nesena nezaměnitelným Vámosovým sdělným rukopisem, s nímž mnohokrát oživil jak klasické baletní tituly, tak přetlumočil známá literárně dramatická díla na mnoha světových scénách, tuzemské scény nevyjímaje. Hudební osnova baletu je z díla anglického skladatele z přelomu devatenáctého a ... Kniha: Červený a Černý Autor: Stendhal Přidal(a): Červený a černý Romantismus. Byl ne jen umělecký směr 1. poloviny 19. stol., ale také postoj člověka. Formoval se v období mezi dvěma revolucemi-1789 ve Francii (Velká francouzská revoluce) a 1848 v celé Evropě. O čem je kniha Červený a černý? Dnes již klasický román Červený a černý původně zcela propadl. Dobové autority soudily, že nestojí za přečtení: autor ho prý napsal nedbalým a místy přestručnělým stylem, útržkovité, vypjaté dialogy se vzdalují realitě, vyprávění mnohokrát prudce mění tempo a logika příběhu budí otázky. Kategorie: Evropská literatura do 20. století Typ práce: Obsahy a rozbory děl Škola: Gymnázium Karla Čapka, Dobříš, Školní 1530, Dobříš Charakteristika: Rozbor díla Červený a černý se stručně věnuje i znakům období, ve kterém dílo vzniklo a rysům typickým pro tvorbu daného autora. Jedním z filmů, kde jsou tyto jeho atributy hodně patrné, je právě Červený a černý… K filmovým adaptacím svých oblíbených knih bývám skeptická, ale tato se mi...

INFORMACE

AUTOR
Stendhal
DIMENZE
6,65 MB
NÁZEV SOUBORU
Červený a černý.pdf

POPIS

Dnes oblíbený román, který však ve své době zapadl – tehdejší autority soudily, že nestojí za přečtení. Traduje se autorův výrok: „Sázím na los v loterii, jejíž hlavní výhra je být čten v roce 1935.“ Měl naprostou pravdu. Dílo patří k nejčtenějším a nejoceňovanějším klasickým románům vůbec. Příběh Juliána Sorela – ctižádostivce a učenlivého intrikána, jenž ale v rozhodujících okamžicích jedná podle diktátu srdce –, milující, zoufalé paní de Renal a přímé, hrdé, možná naivní Matyldy de la Mole.

Chcete si přečíst knihu?Červený a černý ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stendhal. Číst Červený a černý Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY