Labyrint světa a ráj srdce

Labyrint světa a ráj srdce - Jan Amos Komenský | I15cajalco.com

...dmítá uzdu a brýle Mámení, skrz které ohavný svět vypadá lepším, než je ... Jan Amos Komenský - Labyrint světa a ráj srdce (rozbor) (2 ... ... . Připravujeme pro vás pokračování projektu Staleté kořeny - animovanou podobu nejznámějšího Komenského díla - Labyrintu světa a ráje srdce. Pomůžete nám vytvořit toto dílo? Category Hledáte Labyrint světa a ráj srdce od Jan Ámos Komenský? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Kniha Labyrint světa a ráj srdce. Na těchto stránká ... Komenský - Labyrint světa a ráj srdce | Czech & Slovak ... ... . 33 prodejen po celé ČR Kniha Labyrint světa a ráj srdce. Na těchto stránkách si můžete přečíst český a anglický text knihy Labyrint světa a ráj srdce, v prvním vydání z roku 1631 s názvem „Labyrint světa a lusthauz srdce". Je jedním z vrcholných děl české literatury, které napsal Jan Amos Komenský česky (místo tehdy v knihách obvyklého jazyka německého či latinského) při svém ... Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Labyrint světa a ráj srdce (5) (Jan Amos Komenský) - BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE: Vydalo vydavatelství Odeon jako svou 4246. publikaci v Praze roku 1984, doslov Jaroslav Kolár, ilustrace Miroslav Disman. MÍSTO DĚJE: Poutník v... Název: Labyrint světa a ráj srdce, to jest světlé vymalování, kterak v tom světě a věcech jeho všechněch nic není než matení a motání, kolotání a lopotování, mámení a šalba, bída a tesknost, a naposledy omrzení všeho a zoufání: ale kdož doma v srdci svém sedě, s jediným Pánem Bohem se uzavírá, ten sám k pravému a plnému mysli upokojení a radosti že ... Labyrint světa a ráj srdce (rozbor) (2) Satirická alegorie významného českého filozofa a pedagoga prostřednictvím symbolů přibližuje fungování společnosti. Do města přichází poutník, který coby nezávislý pozorovatel dění ukazuje ...

INFORMACE

AUTOR
Jan Amos Komenský
DIMENZE
12,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Labyrint světa a ráj srdce.pdf

POPIS

Nejvýznamnější filozofické dílo napsané v českém jazyce v exkluzivním vydání s jedinečnými kolážemi Miroslava Huptycha. Kniha jako objekt. Vedle původního textu obsáhne kniha i text v jazyce 21. století – upravený Lukášem Makovičkou. Dominantou této velkoformátové knihy je však více než 50 dvoustranných koláží Miroslava Huptycha. Miroslav Huptych je svými kolážemi k Labyrintu proslulý i za hranicemi ČR – vystavoval je například v Naardenu.

Chcete si přečíst knihu?Labyrint světa a ráj srdce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Amos Komenský. Číst Labyrint světa a ráj srdce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY