Syntéza dogmatické teologie III: O církvi a svátostech

Syntéza dogmatické teologie III: O církvi a svátostech - Jean-Hervé Nicolas | I15cajalco.com

...60,00 Kč 331,00 Kč ... Církev v Evropě, Evropa v církvi ... 1.3. Dogmatická teologie, definice, struktura. | Materiály ... ... . 398,00 K ... Syntéza dogmatické teologie III. Církev a svátosti. 440,00 K ... A. O SVÁTOSTECH OBECNĚ - KKC 1076 - 1209 B. JEDNOTLIVÉ SVÁTOSTI - KKC 1210 - 1690 I. Pojem, obsah a vývoj nauky o svátostech 1) „Svátostnost" jako teologická kategorie člověk má duchovní dimenzi - je stvořen k obrazu Božímu, protože se může přímo a OSOBNĚ setkat s Bohem. 8. O svátostech (De sacramentis) Nauka o jednotlivých sv ... Kategorie Nabízíme / Systematická teologie - ekalich.cz ... . 8. O svátostech (De sacramentis) Nauka o jednotlivých svátostech 1) základ křesťanské existence - křest - biřmování 2) slavení společenství božsko-lidského - eucharistie 3) Kristus uzdravuje z hříchu a nemoci - svátost pokání - pomazání nemocných 4) budování a formace církve - svátost svěcení - svátost manželství 5. Syntéza dogmatické teologie vznikla zredigováním kursů dogmatické teologie, které dával P. Jean-Hervé Nicolas (1910-2001), jeden z nejvýznamnějších představitelů soudobého tomismu, na teologické fakultě ve Fribourgu. Syntéza dogmatické teologie III Jean-Hervé Nicolas ... církvi československé. Na ulicích, na trhu, vhostincích, vrodinách: všude byly jen debaty o víře a církvi, takže se zdálo, že se vrátily staré doby zčeských dějin zXV. a XVI. století, kdy hádky o víru vyplňovaly život národa a vysilovaly jej."5 Na traktát o Ježíši Kristu a jeho spásném díle navazuje v Teologické sumě traktát o svátostech (STh III, q. 60-65). ... Syntéza dogmatické teologie vznikla zredigováním kursů ......

INFORMACE

AUTOR
Jean-Hervé Nicolas
DIMENZE
3,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Syntéza dogmatické teologie III: O církvi a svátostech.pdf

POPIS

Syntéza dogmatické teologie vznikla zredigováním kursů dogmatické teologie, které dával P. Jean-Hervé Nicolas (1910–2001), jeden z nejvýznamnějších představitelů soudobého tomismu, na teologické fakultě ve Fribourgu. Díky znalosti současných teologů a dokonalému ovládnutí teologické metody Tomáše Akvinského předkládá Nicolas výklad, který se vyznačuje jak pevností, tak ortodoxií, a přitom je obohacen o výsledky plodného období teologického zkoumání po Druhém vatikánském koncilu.

Chcete si přečíst knihu?Syntéza dogmatické teologie III: O církvi a svátostech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean-Hervé Nicolas. Číst Syntéza dogmatické teologie III: O církvi a svátostech Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY