Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky

Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky - Charles Seife | I15cajalco.com

...é myšlenky Charles Seife Nakladatelé: Argo , Dokořán 2005 ParlamentníListy ... Život bez nuly - Časopis Vesmír ... .cz » Aréna » Monitor » Knižní novinka: Nula, životopis jedné nebezpečné myšlenky. Jana Zwyrtek Hamplová (bez pozice ve straně) má dnes narozeniny. Gratulujeme! ... Knižní novinka: Nula, životopis jedné nebezpečné myšlenky. 04.11.2019 14:11. Životopis jedné nebezpečné myšlenky. Tato kniha je historií nuly. Zrodila se ve starověku a posléze se jí podařilo vybojovat si místo na sl ... Knižní novinka: Nula, životopis jedné nebezpečné myšlenky ... ... . Zrodila se ve starověku a posléze se jí podařilo vybojovat si místo na slunci na Východě, s prosazením na Západě to však měla mnohem obtížnější. Všechny informace o produktu Kniha Nula - Životopis jedné nebezpečné myšlenky - Charles Seife, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Nula - Životopis jedné nebezpečné myšlenky - Charles Seife. Nula book. Read 706 revie...

INFORMACE

AUTOR
Charles Seife
DIMENZE
6,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.pdf

POPIS

Tato kniha je historií nuly. Zrodila se ve starověku a posléze se jí podařilo vybojovat si místo na slunci na Východě, s prosazením na Západě to však měla mnohem obtížnější. Možná proto se naší civilizaci dodnes mstí a neustále působí nové a nové potíže - od havárií řídících systémů až po fundamentální problémy v moderní fyzice. Stejně je však naše kniha i historií lidí, kteří po staletí s nulou bojovali a nakonec jí v nerovném boji podlehli učenců a mystiků, vědců a kněží, všech těch, kdo se nule snažili porozumět a ovládnout ji. Je to příběh marných, někdy i násilných pokusů západního světa ochránit se před vlivem východních myšlenek. A je to také historie paradoxů, které s sebou přináší nevinně vypadající číslo, paradoxů, které mátly i nejchytřejší mozky minulého století a hrozily narušit vlastní základy vědeckého myšlení. Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím, to ona utvářela naše názory na vesmír i na samotného Boha.

Chcete si přečíst knihu?Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Charles Seife. Číst Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY