Christologie z pomezí: Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino

Christologie z pomezí: Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino - Petr Jandejsek | I15cajalco.com

...Christologie z pomezí: Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino" přináší původní příspěvek českého teologa Petra Jandejska, který na vybraných osobnostech současné světové teologie přibližuje stav bádání v daných oblastech ... Christologie z pomezí - Petr Jandejsek, 2019, brožovaná ... ... . Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino Autor: Petr Jandejsek. Teologie náboženství, různé podoby postmoderní teologie a teologie osvobození patří k nejvíce diskutovaným oblastem teologie posledních desetiletí. Studie "Christologie z pomezí: ... Dostupnost: 4 pracovní dny i -16% sleva. 320 Kč ... Christologie z pomezí. Kdo napsal knihu Christologie z pomezí? Autorem je Petr Jandejsek. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz ... Christologie z pomezí - iKarmel.cz ... . Studie "Christologie z pomezí: ... Dostupnost: 4 pracovní dny i -16% sleva. 320 Kč ... Christologie z pomezí. Kdo napsal knihu Christologie z pomezí? Autorem je Petr Jandejsek. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Objednávejte knihu Christologie z pomezí Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Studie "Christologie z pomezí: Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino" přináší původní příspěvek českého teologa Petra Jandejska, který na vybraných osobnostech současné světové teologie přibližuje stav bádání v daných oblastech. Christologie z pomezí - Teologie náboženství, různé podoby postmoderní teologie a teologie osvobození patří k nejvíce diskutovaným oblastem teologie posledních desetiletí. Studie "Christologie z pomezí: Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino" přináší původní příspěvek českého teologa Petra Jandejska, který na vybraných osobnostech současné světové teologie ... Christologie z pomezi jacques dupuis roger haight a jon sobrino jandejsek petr 7 produktů Christologie z pomezí Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino - Jandejsek Petr Teologie náboženství, různé podoby postmoderní teologie a teologie osvobození patří k nejvíce diskutovaným oblastem teologie posledních desetiletí. Kupte knihu Christologie z pomezí od Petr Jandejsek na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Christologie zdola? Spor o Jacquese Dupuise, Rogera Haighta a Jona Sobrina ... Titile (in english): Christology from below? A dispute over Jacques Dupuis, Roger Haight and Jon Sobrino Type: Dissertation Author: Mgr. Bc. Petr Jandejsek, M.A. Supervisor: Doc. Ivana Noble, PhD. Opponents: ... Studie...

INFORMACE

AUTOR
Petr Jandejsek
DIMENZE
5,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Christologie z pomezí: Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino.pdf

POPIS

Teologie náboženství, různé podoby postmoderní teologie a teologie osvobození patří k nejvíce diskutovaným oblastem teologie posledních desetiletí. Studie "Christologie z pomezí: Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino" přináší původní příspěvek českého teologa Petra Jandejska, který na vybraných osobnostech současné světové teologie přibližuje stav bádání v daných oblastech. Přístupy k osobě Ježíše Krista, které publikace představuje, spojuje důsledné zohlednění zkušenosti teologa s kontextem, ve kterém svou teologii rozvíjí a v němž Krista poznává. S tím je spojeno odpovědně odvážné nové čtení církevního učení o Kristu. Spojení Dupuise, Haighta a Sobrina není nahodilé, neboť jde o jezuitské teology. Studie zkoumá, do jaké míry jsou společné rysy jejich teologického myšlení ovlivněny pokoncilní ignaciánskou spiritualitou, zkušeností s misijní prací a rovněž epochálním dílem jezuity Karla Rahnera. Všechny tři teology zároveň spojuje fakt, že jejich dílo bylo podrobeno šetření vatikánskou Kongregací pro nauku víry. Napětí mezi jejich teologickými přístupy a jistým pojetím církevní teologie, v publikaci spojované především s dílem Josepha Ratzingera, bývalého prefekta Kongregace a následně papeže Benedikta XVI., tvoří další osu publikace. Studie tak představuje spor o interpretaci druhého vatikánského koncilu a jeho odkazu pro (nejen) římskokatolickou teologii.

Chcete si přečíst knihu?Christologie z pomezí: Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Jandejsek. Číst Christologie z pomezí: Jacques Dupuis, Roger Haight a Jon Sobrino Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY