Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase)

Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) - Petr Komenda | I15cajalco.com

... pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., 2016 ... Petr Komenda | Databáze knih ... . 462 strany. Vyšlo v České literatuře 4/2017. Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) ... Petra Borkovce a Jana Čepa. V druhém dílu knihy se zabývá proměnami poetik Františka Halase, zejména pozdním obdobím, v němž nachází prolínání raných stupňů textace (záznamů, náčrtů) do vrcholných básnických textů, jež se staly součástí sbírky A co? ... A slovo se nepoddá komukoli Petr Komenda: ... Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase ... ... ... A slovo se nepoddá komukoli Petr Komenda: Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase). Ústav pro českou literaturu AV ČR, Praha, 2016, 464 s.. Nebývá zvykem, aby se ryze odborné studie, například ty jazykovědné, dostaly do širší humanitní rozpravy, tím méně k běžnému, třebaže náročnému čtenáři. 224 Kč Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) | Petr Komenda . Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) | Tvůrčí akt v literatuře, při kterém vznikají prvopisy - náčrty a rané varianty -, byl dosud v českém literárněvědném prostředí analyzován pouze v rámci strukturalisticky orientované textologie. Komenda P. Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase). 2016. ... Komenda P. "Tolik krásných věcí s tak malou vírou" - vztah poetiky Františka Halase a Jana Zahradníčka. 2005. Komenda P. Rozpad a obrana rodného horizontu v pozdních dílech Jana Čepa. 2004. PROJEKT ... Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) 2016 Místo - prostor - krajina v literatuře a kultuře 2012 Panorama české literatury. 1, Do roku 1989 2015 Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) Petr Komenda. 267 Kč ... Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) 187 Kč Recenze knih autora Palackého v Olomouci, Olomouc 2015. 311 s. ISBN 978-80-244-4282-2 10 FF Mgr. Petr Komenda, Ph.D. Komenda P.: Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase). Ústav pro českou literaturu v.v.i., Praha, 2016. 464 s. ISBN 978-80-88069-24-9 11 PdF PhDr. Pavel Kopeček, Ph.D. Kopeček P.: Cílem byla svoboda. Odbojové hnutí na Událost psaní. Slovo a tvar v poezii Františka Halase Komenda Petr. Jak čtou Češi, Francouzi a Němci Hrabalova Anglického krále Cosset - Grafnetterov ... Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) Matija Mesić i češki i slovački suvremenici : (pisma 1846. - 1875.) Trhliny světa: Kniha studií o Bohumilu Hrabalovi Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) Francouzští přátelé Jana Čepa Labyrintem vlastních jmen a nářečí Bolesti zad ve vyšším věku Sešit 523 SKATE The Curious Bartender - The artistry and alchemy of creating the perfect cocktail Duchovnosť v (re)interpretácii diel slovenskej literatúry. (Ján Gallik) 240 kaplická yakimova, věra. Literární kánon a překračování hranic. Formování literárního kánonu v cizím prostředí. (martina matyášová...

INFORMACE

AUTOR
Petr Komenda
DIMENZE
10,62 MB
NÁZEV SOUBORU
Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase).pdf

POPIS

Tvůrčí akt v literatuře, při kterém vznikají prvopisy – náčrty a rané varianty –, byl dosud v českém literárněvědném prostředí analyzován pouze v rámci strukturalisticky orientované textologie. Východiskem rozvažování je distance od dosavadních konceptů a navázání na ty badatele (Alexandra Sticha, Zdeňka Mathausera), kteří vznesli vážné výhrady vůči konceptu Jana Mukařovského o záměrnosti a nezáměrnosti v literárním díle, jenž v mnoha ohledech ovlivnil textologické myšlení. V úvahách o rukopisech se v knize uplatňuje fenomenologický pohled (Eugen Fink, Maurice Merleau-Ponty, Ladislav Hejdánek), inspirovaný též francouzskou tematickou kritikou (Gaston Bachelard, Jean-Pierre Richard). Předmětem bádání jsou vztahy mezi materií rukopisného zápisu, tvůrčím prostředím, technikami zapisováníautorovou fascinací tématem psaní. Komplexitu autorovy rukopisné tvůrčí dílny sleduje autor na genezi vybraných děl Jaroslava Seiferta, Petra Borkovce a Jana Čepa. V druhém dílu knihy se zabývá proměnami poetik Františka Halase, zejména pozdním obdobím, v němž nachází prolínání raných stupňů textace (záznamů, náčrtů) do vrcholných básnických textů, jež se staly součástí sbírky A co?

Chcete si přečíst knihu?Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Komenda. Číst Událost psaní (Slovo a tvar v poezii Františka Halase) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY