Dr. Karel Farský: I. patriarcha Církve československé (husitské).

Dr. Karel Farský: I. patriarcha Církve československé (husitské). - Martin Chadima | I15cajalco.com

...olog, duchovní, biskup a první patriarcha Církve československé husitské ... Dr. Karel Farský - I. patriarcha Církve československé ... ... . Královéhradecká diecéze Církve československé husitské, 2017 Výtečný teolog i rozený představitel radikálního katolického reformismu. V jeho necelých čtyřiceti letech v roce 1920 byla založena nová církev, jíž se stal Karel Farský výrazným představitelem. Životopis. ThDr. Karel Farský (26. července 1880 Škodějov - 12. června 1927 Praha) byl český římskokatolický reformistický kněz, poz ... Seznam patriarchů Církve československé husitské - Wikipedie ... . června 1927 Praha) byl český římskokatolický reformistický kněz, později spoluzakladatel, vůdčí ideová osobnost, teolog, duchovní, biskup a první patriarcha Církve československé husitské. Karel Farský, patriarcha církve československé * 26.7.1880 Škodějov (okres Semily) - † 12.6.1927 Praha zakladatel Církve československé husitské Karel Farský (26 July 1880, in Škodějov, Semily District, Bohemia - 12 June 1927, in Prague) was a Czech Roman Catholic priest, and later founder and first patriarch (1920) of the Czechoslovak Hussite Church. He was Bishop of the West Bohemia (Prague) Diocese of the Czechoslovak Church from 1923 when he became the first patriarch of the church keeping both titles of patriarch and bishop ... Jeroným Pražský(Chadima Martin) - Publikace nabízí hluboký vhled do intelektuálních zápasů středověkých teologů a filozofů, jejichž intelektuální a ideové nástroje vycházejí z antického myšlení. I proto je úvod knihy věnován přehledu řeckého myšlení, které se v průběhu staletí propojilo s ;myšlením židovským vycházejícím z života a díla ... Víra a služba: s...

INFORMACE

AUTOR
Martin Chadima
DIMENZE
3,16 MB
NÁZEV SOUBORU
Dr. Karel Farský: I. patriarcha Církve československé (husitské)..pdf

POPIS

Výtečný teolog i rozený představitel radikálního katolického reformismu.V jeho necelých čtyřiceti letech v roce 1920 byla založena nová církev, jíž se stal Karel Farský výrazným představitelem. Následovalo sedm nesmírně vyčerpávajících let, ale i krásné a nadějeplné práce ve prospěch nové křesťanské denominace. Byly to roky plné modliteb, setkávání a radostí, ale i odříkání, zápasů a zklamání. Když v červnu 1927 Karel Farský umírá v nedožitých čtyřiceti sedmi letech, zanechává za sebou církev čítající několik set tisíc věřících, kolegium několika desítek duchovních a řadu oddaných spolupracovníků a přátel. Karlu Farskému je věnována tato kniha. Je první monografií tohoto významného muže od roku 1989. Je poděkováním hluboce věřícímu knězi, biskupu, patriarchovi, od jehož úmrtí uplynulo v roce 2017 devadesát let.

Chcete si přečíst knihu?Dr. Karel Farský: I. patriarcha Církve československé (husitské). ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Chadima. Číst Dr. Karel Farský: I. patriarcha Církve československé (husitské). Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY