Skialpinismus: horské lyžování

Skialpinismus: horské lyžování - Stanislav Melek | I15cajalco.com

...ováním na horské chatě je neopakovatelný zážitek ... Skialpinismus stanislav melek levně | Blesk zboží ... . Užitečné rady, tipy a návody. Co si nezapomenout zabalit na skialpovou túru JAK SE ŽIJE NA HORSKÉ CHATĚ. Lyžařská turistika neboli skialpinismus se dnes neobejde bez zázemí horských chat. Osamělé boudy se byly postaveny v blízkosti horských hřebenů vysoko nad civilizací. Nejde na ně dojet po silnicích ve vytopeném autě, ve výjimečných případech nám pomůže lanovka. Sezónnost. Ideálním obdobím pro lyžařské túry ... Skialpinismus - Horské lyžování - Stanislav Melek ... ... . Sezónnost. Ideálním obdobím pro lyžařské túry je jaro - v Alpách se otevírá většina chat v první polovině března a zimní sezónu uzavírají koncem dubna, ve vyšších polohách západních Alp až v půli května, podle aktuálních podmínek. HORSKÉ ZÁŽITKY - kurzy skialpinismu pro začátečníky i pokročilé, děti i celé rodiny. Základní jednodenní skitouringové kurzy i náročnější expedice - Zdeněk " Hobbo " Tocháček - horský průvodce, instruktor lyžování, instruktor lezení. Skialpinismus Horské lyžování Stanislav Melek. Skladem 5+ ks 291 Kč Běžná cena 398 K č. Ušetříte 107 Kč (27 %) Vložit do ... Aktuální informace z Hochfichtu, ceny skipasů, webové kamery a počasí. Sněhové zpravodajství, otevřené sjezdovky, lanovky a vleky v provozu. Rakouský skiareál Hochficht na Šumavě u Lipna. Skialpinismus - Horské lyžování - Stanislav Melek Praktická příručka pro začínající i pokročilé skialpinisty. Příručka horolezce, instruktora a propagátora skialpinismu Stanislava Melka vzbudila na Slovensku zasloužený zájem a dočkala se již třetí... Plose - lyžování Nejpřitažlivějším lyžařským areálem údolí Eisacktal je bezlesá planina s vrcholy Plose a Pfannspitze, které se tyčí vysoko nad starobylým městem Brixen. Jejich jižní až jihovýchodní svahy protkává pětice lanovek, obtékané lehčími modrými i svižnějšími červenými sjezdovkami. Co je to skialpinismus? Pod tímto pojmeme si můžeme představit obecně pohyb na lyžích - nahoru a dolu ve vysokohorském terénu. Charakteristickým znakem je výbava (zcela jiná než pro běžecké lyžování) - lyže konstrukci velmi blízké sjezdovým lyžím, stoupací pásy pro strmé výstupy a vázání umožňující chůzi a bezpečný sjezd. Seznam potřebného vybavení na přechod a bližší info Vám zašleme mailem nebo telefonicky, chybějící výbavu je možno u nás zapůjčit za úplatu s 20% slevou bez zálohy. K tomu máte 10% slevu na základní ceny na nákup na našem e-shopu. Povinné pojištění na tuto aktivitu (nejlépe OeAlpenverein).Před každým velkým přechodem (cca 5 a více dnů) doporučuji si ... Popis lyžarských destinací, profily sjezdovek, sněhové zpravodajství a předpověď počasí. Vyberte si jízdní ...

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Melek
DIMENZE
5,62 MB
NÁZEV SOUBORU
Skialpinismus: horské lyžování.pdf

POPIS

Praktická příručka pro začínající i pokročilé skialpinisty. Příručka horolezce, instruktora a propagátora skialpinismu Stanislava Melka vzbudila na Slovensku zasloužený zájem a dočkala se již třetího, aktualizovaného vydání. Z něj vychází i toto první české vydání. Jedná se o původní komplexní metodickou publikaci, vytvořenou na základě dlouholetých vlastních poznatků a zkušeností, podpořenou odborností italské metodiky Club Alpino Italiano. Kniha přináší detailní popis pohybových aktivit, znázorněných i rozfázovanými fotografiemi. Zjistíte vše, co potřebujete vědět o lavinách, včetně cenných rad, jak se jim vyhnout. Samozřejmostí jsou informace o využití moderní navigace a internetových map. Najdete zde doporučující postupy pro realizaci túr ve vysokohorském prostředí včetně ledovců, seznámíte se s problematikou extrémních sjezdů. Důležitou roli autor přisuzuje také etickým a filozofickým aspektům skialpinismu jakožto sportu, který je bezprostředně spojen s pocitem svobody a volnosti. Zdůrazňuje, že nedílnou součástí horského lyžování je úcta k přírodě a obdiv k jejím krásám, více než kde jinde zde vynikne síla přátelství a schopnost pomoci druhému v nebezpečí. Příručka obsahuje kolem čtyř set instruktážních fotografií z archivu autora.

Chcete si přečíst knihu?Skialpinismus: horské lyžování ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Melek. Číst Skialpinismus: horské lyžování Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY