Skialpinismus: horské lyžování

Skialpinismus: horské lyžování - Stanislav Melek | I15cajalco.com

... Groh, mistr republiky v této parádní zimní disciplíně ... Skialpinismus stanislav melek levně | Blesk zboží ... . Lyžování, skialpinismus a skialpové přejezdy v ČR a na Slovensku. V Oravskej Magure - bloudím dobře, bloudím (ne)rád (1) Skialpinistické toulání po Krkonoších; Na skialpech na Salatín, skialpinismus v Západních Tatrách; Třídenní skialpinistický přechod hřebene Krkonoš; Scott Czech Ride má českého vítěze! Skialpinismus. E-SHOP dotazy +420 515 919 586, ... Skialpinizmus - horsk ... Skialpinismus - Horské lyžování - Stanislav Melek ... ... . E-SHOP dotazy +420 515 919 586, ... Skialpinizmus - horské lyžovanie : Metodika pohybu na lyžích v horských terénech. Praktická příručka pro začínající i pokročilé skialpinisty. ... „Publikace komplexně popisuje problematiku horského lyžování. Najdete v ní v kostce téměř vše, co zajímá ... Skialpinistická trasa s náročným sjezdem od Baranieho sedla. Od Chaty pri Zelenom plese jdeme zleva kolem jezera ke skalnímu prahu Veľké Zmrzlé doliny.Ten se při dostatku sněhu překonává pravou částí žlabu (žlab má tvar V), při horších podmínkách se jde po řetězy zajištěném chodníku vpravo po skále. Areál, který 2x hostil mistrovství světa v klasickém lyžování (naposledy v roce 1970), má pro lyžaře připravené vynikající podmínky se skvělými tratěmi. V areálu Štrbské Pleso můžete využít bez obav služeb půjčovny lyží, snowboardů, ski - servisu a také lyžařských škol pro začátečníky a vyrazit na svah....

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Melek
DIMENZE
5,19 MB
NÁZEV SOUBORU
Skialpinismus: horské lyžování.pdf

POPIS

Praktická příručka pro začínající i pokročilé skialpinisty. Příručka horolezce, instruktora a propagátora skialpinismu Stanislava Melka vzbudila na Slovensku zasloužený zájem a dočkala se již třetího, aktualizovaného vydání. Z něj vychází i toto první české vydání. Jedná se o původní komplexní metodickou publikaci, vytvořenou na základě dlouholetých vlastních poznatků a zkušeností, podpořenou odborností italské metodiky Club Alpino Italiano. Kniha přináší detailní popis pohybových aktivit, znázorněných i rozfázovanými fotografiemi. Zjistíte vše, co potřebujete vědět o lavinách, včetně cenných rad, jak se jim vyhnout. Samozřejmostí jsou informace o využití moderní navigace a internetových map. Najdete zde doporučující postupy pro realizaci túr ve vysokohorském prostředí včetně ledovců, seznámíte se s problematikou extrémních sjezdů. Důležitou roli autor přisuzuje také etickým a filozofickým aspektům skialpinismu jakožto sportu, který je bezprostředně spojen s pocitem svobody a volnosti. Zdůrazňuje, že nedílnou součástí horského lyžování je úcta k přírodě a obdiv k jejím krásám, více než kde jinde zde vynikne síla přátelství a schopnost pomoci druhému v nebezpečí. Příručka obsahuje kolem čtyř set instruktážních fotografií z archivu autora.

Chcete si přečíst knihu?Skialpinismus: horské lyžování ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Melek. Číst Skialpinismus: horské lyžování Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY