Šmuky po baronce z Levetzow: Čtyři postavy,dvě staletí,jeden cit

Šmuky po baronce z Levetzow: Čtyři postavy,dvě staletí,jeden cit - Karel Fryč | I15cajalco.com

...etí * jeden cit. Autor: Karel Fryč. Titul je zařazen do žánrů: Beletrie › Společenské romány; ISBN: 978-80-88349-01-3 ... Knihy Cattacan | Alza.cz ... . EAN: 9788088349013. Objednací kód: NA368959 Šmuky po baronce z Levetzow: Čtyři postavy, dvě staletí, jeden cit Novela v sobě sjednocuje dvojí příběh lásky. Jednoho milostného vztahu z těch nejproslulejších a jednoho milostného vztahu takzvaně obyčejného, běžného. Objednávejte knihu Šmuky po baronce z Levetzow * Čtyři postavy * dvě staletí * jeden cit v internetovém knihkupectví M ... cit - ABZ slovník českých synonym ... . Objednávejte knihu Šmuky po baronce z Levetzow * Čtyři postavy * dvě staletí * jeden cit v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Hledáte Šmuky po baronce z Levetzow * Čtyři postavy * dvě staletí * jeden cit od Karel Fryč? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Šmuky po baronce z Levetzow: Čtyři postavy, dvě staletí, jeden cit (978-80-88349-01-3) Kniha - autor Karel Fryč, 152 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Novela v sobě sjednocuje dvojí příběh lásky. Šmuky po baronce z Levetzow * Čtyři postavy * dvě staletí * jeden cit Autor...

INFORMACE

AUTOR
Karel Fryč
DIMENZE
5,51 MB
NÁZEV SOUBORU
Šmuky po baronce z Levetzow: Čtyři postavy,dvě staletí,jeden cit.pdf

POPIS

Novela v sobě sjednocuje dvojí příběh lásky. Jednoho milostného vztahu z těch nejproslulejších a jednoho milostného vztahu takzvaně obyčejného, běžného. Jaký je však mezi nimi rozdíl? Každý je prožíván intenzivně, každý je pro své účastníky osudový. Ulrike von Levetzow a Johan Wolfgang Goethe, hydroložka Doris Levecová a redaktor a fotoreportér Libor Výmarský. A navíc, oba vztahy, které od sebe dělí téměř dvě stě let, jsou zvláštním způsobem propojeny prostřednictvím výjimečné kolekce šperků z českého granátu patřících kdysi Ulrice von Levetzow. Zde autor Karel Fryč rozvíjí na historickém pozadí příběh vyfabulovaný, ale svou podstatou věčný, originální i běžný zároveň, zkrátka příběh lásky. „Lidský život, zdá se, je zejména dnes příliš dlouhý na jedinou lásku. Ale je zatraceně krátký na to, abychom svým citům rozuměli víc než naši předchůdci. Budiž za lásku nebe velebeno, řekli by shodně i Johann Wolfgang i Ulrike i Doris i Libor i každý z těch, kdo si ji vzájemně darovali, byť i pouhý jeden jediný den,“ píše autor v závěru knihy. Závěr knihy je doplněn odborným textem historika a archeologa Jiřího Šlajsny z Oblastního muzea a galerie v Mostě o historii unikátní kolekce šperků baronky Theodore Ulrike Sophie von Levetzow, která patří k jedné z nejkrásnějších ukázek středoevropské šperkařské práce 1. poloviny 19. století. Jejich unikátnost nespočívá pouze v nádheře zlatnické práce či ve spojení s poslední múzou nesmrtelného Johanna Wolfganga Goetha, ale především v unikátním souboru 469 mimořádně velkých českých granátů.

Chcete si přečíst knihu?Šmuky po baronce z Levetzow: Čtyři postavy,dvě staletí,jeden cit ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Fryč. Číst Šmuky po baronce z Levetzow: Čtyři postavy,dvě staletí,jeden cit Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY