Nokturno pro Přímoří

Nokturno pro Přímoří - Alojz Rebula | I15cajalco.com

...s jeho bratrem, naprosto banálním Claudem, a spolu vymyslí jednoduchý ... Produkty Protimluv na jednom místě - Heureka.cz ... ... Rebula, Alojz: Nokturno pro Přímoří V kraji, kterým pravidelně otřásají nárazy velkých dějin, čelí jeden slovinský kněz nejen jim, ale hlavně vlastním pochybnostem a krizím víry. Děj je soustředěn kolem jeho postavy, inspirované skutečnou historickou osobností; vyprávění uplývá poklidně a chronologicky, až... Petr Poslední. Horizont komparace. Česko-polské literární souseds ... Kniha: Nokturno pro Přímoří - Alojz Rebula | Knihy.ABZ.cz ... ... Petr Poslední. Horizont komparace. Česko-polské literární sousedství 1945-2005. Pavel Mervart 2018 ¨ Alojz Rebula (překlad Aleš Kozár) Nokturno pro Přímoří. Nokturno pro Přímoří. Protimluv, Ostrava 2019. ISBN 978-80-87485-69-9. Stýkání. Výběr současné slovinské, české a slovenské lgbt literatury. Powerprint, Praha 2018. ISBN 978-80-7568-095-2 (Nataša Sukič, s. 100-117). Repar, Primož. Alchymie srdečního pulsu. Protimluv, Ostrava 2015. ISBN 978-80-87485-28-6. Pupeny broskví. Databáze knih, hodnocení knih, bazar knih, komentáře, soutěž o knihy. Rebula, Alojz: Nokturno pro Přímoří V kraji, kterým pravidelně otřásají nárazy velkých dějin, čelí jeden slovinský kněz nejen jim, ale hlavně vlastním pochybnostem a krizím víry. Děj je soustředěn kolem jeho postavy, inspirované skutečnou historickou osobností; vyprávění uplývá poklidně a chronologicky, až... Nokturno pro Přímoří Román Nokturno pro Přímoří (Nokturno za Primorsko, 2004) je čtením s vrstevnatým poselstvím. Lze jej vnímat jako historický... Největší výběr za nejlepší ceny zboží Mizuno rebula 3 select md, vel. 43 v nejvyšší kvalitě. Román Nokturno pro Přímoří (Protimluv 2019), vycházející v českém překladu Aleše Kozára, je knihou s vrstevnatým poselstvím. Lze jej vnímat jako historický román o jedné epoše, lze jej číst jako tragický záznam jednoho lidského osudu, ale je možné v něm hledat i zásadní hodnotové poselství v rozkolísaném světě....

INFORMACE

AUTOR
Alojz Rebula
DIMENZE
10,29 MB
NÁZEV SOUBORU
Nokturno pro Přímoří.pdf

POPIS

Román Nokturno pro Přímoří (Nokturno za Primorsko, 2004) je čtením s vrstevnatým poselstvím. Lze jej vnímat jako historický román o jedné epoše, lze jej číst jako tragický záznam jednoho lidského osudu, ale je možné v něm hledat i zásadní hodnotové poselství v rozkolísaném světě. Prozaik Alojz Rebula (1924–2018), dnes již klasik slovinské literatury, si v něm všímá ideologických tlaků, represí, které jednotlivé režimy používají, i důsledků budování ideologických bariér mezi obyčejnými lidmi. Postava kněze Florijana Burnika a jeho chápání kněžského poslání je právě zosobněním snahy stát na straně člověka, jak mu to přikazuje etika biblického poselství, a být nezištně nablízku lidem, kteří jeho pomoc potřebují, a to i za cenu osobní oběti. Autorovi byl částečným předobrazem Burnika slovinský kněz Filip Terčelj (1892–1946), který mezi válkami působil v Gorici.

Chcete si přečíst knihu?Nokturno pro Přímoří ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alojz Rebula. Číst Nokturno pro Přímoří Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY