Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů...

Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... - Michal Hejna, | I15cajalco.com

... dolů... Unikátní obrazová publikace o bohatém dědictví podzemní říše od Křivoklátska po Český kras ... News | MACHART ... . Na severozápadě lemuje Berounsko překrásná krajina Křivoklátska, pradávný lovecký hvozd českých králů. Do podzemí se mohou nyní vydat lidé prostřednictvím nové knihy Podzemí Berounska a Hořovicka. Čtenáře zavede za tajemstvím jeskyní, štol a dolů v regionu. K tomu se pojila velká sláva, která se odehrála; vždyť knihu pokřtili její autoři v Muzeu Českého kra ... Podzemí Berounska a Hořovicka - Za tajemstvím jeskyní ... ... . K tomu se pojila velká sláva, která se odehrála; vždyť knihu pokřtili její autoři v Muzeu Českého krasu v Berouně. Tajemné podzemí. Nový seriál o místech, o kterých nemáte ani tušení. Už od 4. září 08. 2019 PUBLIKACE ===== Podzemí Berounska a Hořovicka - Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů … Hejna Michal, Majer Martin. FOTO ===== Suchožlebáci - závrt č.1, 07. 11. 2019 Podzemí Berounska a Hořovicka - Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... - Hejna Michal, Majer Martin - Unikátní obrazová publikace o bohatém dědictví podzemní říše od Křivoklátska po Český kras. Na severozápadě lemuje Berounsko překrásná krajina Křivok Nakupte knihy z nakladatelství Machart za dobré ceny v internetovém knihkupectví Kosmas.cz. Podzemí Berounska a Hořovicka : za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... / Hlavní autor: Hejna, Michal, 1978- Vydáno: (2019) Možnosti vyhledávání Všechny zmíněné oblasti jsou dnes chráněnými krajinnými oblastmi s velkým počtem přírodních památek a přírodních rezervací, z nichž některé mají tu nejvyšší, národní kategorii. Území Berounska a Hořovicka ale skrývá mnoho cenného i pod povrchem, v podzemí. Podzemí Berounska a Hořovicka Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... Michal Hejna Martin Majer. Povídky ke kávě V. aneb Jak přežít první lásky Hana Hrabáková. Nejnovější ... Do podzemí se mohou nyní vydat lidé prostřednictvím nové knihy Podzemí Berounska a Hořovicka. Čtenáře zavede za tajemstvím jeskyní, štol...

INFORMACE

AUTOR
Michal Hejna,
DIMENZE
5,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů....pdf

POPIS

Unikátní obrazová publikace o bohatém dědictví podzemní říše od Křivoklátska po Český kras. Na severozápadě lemuje Berounsko překrásná krajina Křivoklátska, pradávný lovecký hvozd českých králů. Na jihu od města Berouna a směrem ku Praze pak leží půvabná krajina Českého krasu, krajina jeskyní, skal a lomů. Na západní části tohoto regionu, okolí Hořovic, z výšky shlížejí rozlehlé Střední Brdy. Všechny zmíněné oblasti jsou dnes chráněnými krajinnými oblastmi s velkým počtem přírodních památek a přírodních rezervací, z nichž některé mají tu nejvyšší, národní kategorii. Území Berounska a Hořovicka ale skrývá mnoho cenného i pod povrchem, v podzemí. Těžko bychom hledali v České republice další takový region, kde by se na jednom místě nacházely krasové i pseudokrasové jeskyně, podzemní svatyně a obětiště, doly na železo, uhlí, drahé kovy, stavební suroviny, rozsáhlé vápencové lomy, nebo systémy dopravních štol a pozůstatky po budování podzemních továren německé Třetí říše. Takovou koncentraci odlišných typů podzemních prostor naleznete opravdu jen zde. O všech zmíněných podzemních objektech se dozvíte podstatně více od renomovaných autorů a jeskyňářů Michala Hejny a Martin Majera. Jejich kniha přináší přehledně zpracovanou ochutnávku bohatého podzemního dědictví tohoto kraje s mnoha barevnými fotografiemi, které ilustrují pestrost a krásu jinak tmou zahalené podzemní říše.Vydejte se tedy spolu s autory prostřednictvím knihy na průzkum podzemí berounského a hořovického regionu, které zasluhuje nejen naší pozornost, ale hlavně ochranu a úctu, stejně tak, jako historické památky na povrchu.

Chcete si přečíst knihu?Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Hejna,. Číst Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY