Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů...

Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... - Michal Hejna, | I15cajalco.com

...emí Berounska a Hořovicka - Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů … Hejna Michal, Majer Martin ... News | MACHART ... . FOTO ===== Suchožlebáci - závrt č.1, 07. 11. 2019 Podzemí Berounska a Hořovicka - Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... - Hejna Michal, Majer Martin - Unikátní obrazová publikace o bohatém dědictví podzemní říše od Křivoklátska po Český kras. Na severozápadě lemuje Berounsko překrásná krajina Křivok Nakupte knihy z nakladatelství Machart za dobré ceny v internetovém knihkupectví Kosmas.cz. Podzemí Berounska a Hořovicka : za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... / Hlavní autor: H ... Podzemí Berounska a Hořovicka - Za tajemstvím jeskyní ... ... .cz. Podzemí Berounska a Hořovicka : za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... / Hlavní autor: Hejna, Michal, 1978- Vydáno: (2019) Možnosti vyhledávání Všechny zmíněné oblasti jsou dnes chráněnými krajinnými oblastmi s velkým počtem přírodních památek a přírodních rezervací, z nichž některé mají tu nejvyšší, národní kategorii. Území Berounska a Hořovicka ale skrývá mnoho cenného i pod povrchem, v podzemí. Podzemí Berounska a Hořovicka Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... Michal Hejna Martin Majer. Povídky ke kávě V. aneb Jak přežít první lásky Hana Hrabáková. Nejnovější ... Do podzemí se mohou nyní vydat lidé prostřednictvím nové knihy Podzemí Berounska a Hořovicka. Čtenáře zavede za tajemstvím jeskyní, štol a dolů v regionu. K tomu se pojila velká sláva, která se odehrála; vždyť knihu pokřtili její autoři v Muzeu Českého krasu v Berouně. Za publikací stojí dvě jména: autor Michal Hejna se postaral o textovou část, Martin Majer ... Kniha Tetín objektivem historie, jejímž autorem je místní badatel Michal Hejna, se snaží ukázat zajímavé momenty z dějin této významné obce. Historie Tetína, to jsou slavné a významné události jako pobyt a úkladná vražda první české křesťanky sv. Ludmily, pobyt kronikáře Václava Há Včera proběhl křest knihy Podzemí Berounska a Hořovicka od autorů Michala Hejny a Martina Majera. Podtitul Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů slibuje zajímavé svědectví o lidském vztahu k podzemí, doprovázené úžasnými fotkami. 25/10/2019 Podzemí Berounska a Hořovicka Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... Michal Hejna Martin Majer. Mystéria vepsaná ve tvářích Vladimír Kiseljov. Beroun v proměnách času Jitka Soukupová . Králův Dvůr v proměnách času ... A když jsem to zrekapituloval, byl jsem za duben v Terasovce častěji než za kterýkoli měsíc v třeba v roce 82, ale to jsem byl ještě tenkrát před skoro čtyřiceti kily junák. A jak Roman poznamenal, po kopání jsme ještě do zblbnutí...

INFORMACE

AUTOR
Michal Hejna,
DIMENZE
11,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů....pdf

POPIS

Unikátní obrazová publikace o bohatém dědictví podzemní říše od Křivoklátska po Český kras. Na severozápadě lemuje Berounsko překrásná krajina Křivoklátska, pradávný lovecký hvozd českých králů. Na jihu od města Berouna a směrem ku Praze pak leží půvabná krajina Českého krasu, krajina jeskyní, skal a lomů. Na západní části tohoto regionu, okolí Hořovic, z výšky shlížejí rozlehlé Střední Brdy. Všechny zmíněné oblasti jsou dnes chráněnými krajinnými oblastmi s velkým počtem přírodních památek a přírodních rezervací, z nichž některé mají tu nejvyšší, národní kategorii. Území Berounska a Hořovicka ale skrývá mnoho cenného i pod povrchem, v podzemí. Těžko bychom hledali v České republice další takový region, kde by se na jednom místě nacházely krasové i pseudokrasové jeskyně, podzemní svatyně a obětiště, doly na železo, uhlí, drahé kovy, stavební suroviny, rozsáhlé vápencové lomy, nebo systémy dopravních štol a pozůstatky po budování podzemních továren německé Třetí říše. Takovou koncentraci odlišných typů podzemních prostor naleznete opravdu jen zde. O všech zmíněných podzemních objektech se dozvíte podstatně více od renomovaných autorů a jeskyňářů Michala Hejny a Martin Majera. Jejich kniha přináší přehledně zpracovanou ochutnávku bohatého podzemního dědictví tohoto kraje s mnoha barevnými fotografiemi, které ilustrují pestrost a krásu jinak tmou zahalené podzemní říše.Vydejte se tedy spolu s autory prostřednictvím knihy na průzkum podzemí berounského a hořovického regionu, které zasluhuje nejen naší pozornost, ale hlavně ochranu a úctu, stejně tak, jako historické památky na povrchu.

Chcete si přečíst knihu?Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Hejna,. Číst Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY