Paliativa v nefrologii

Paliativa v nefrologii - Barbora Szonowská, | I15cajalco.com

... popředí téma, jaká léčba přinese konkrétnímu pacientovi smysluplnější poslední roky života ... Paliativa v nefrologii - daryzivota.sk ... . Konzervativní nefrologická léčba s integrovanou podpůrnou péčí nabízí srovnatelnou... Paliativa v nefrologii; Formát: 154×230 mm; Rozsah: 330 stran; Tisk: plnobarevný (4/4) na křídě; Vazba: pevná (V8) Cena 695 Kč; Naše cena dnes: 591,- Kč (aktuální sleva 104,- Kč) ISBN 978-80-7345-603- Koupit Paliativa v nefrologii. Podpůrná a paliativní péče v nefrologii. Barbora Szonowská a kol. Formát: 154×230 mm Vazba: pev ... PDF Paliativa V Nefrologii ... . Podpůrná a paliativní péče v nefrologii. Barbora Szonowská a kol. Formát: 154×230 mm Vazba: pevná (V8), 330 stran Rok vydání: 2019 Naše cena dnes: 591,- Kč (MC 695,- Kč) Sleva: 104,- Kč (= 15 %) Nakladatel: Maxdorf ISBN: 978-80-7345-603- EAN: ... Paliativa v nefrologii Podpůrná a paliativní péče v nefrologii ... 626,- 1-2 ks. anotace. anotace; V posledním desetiletí stoupá počet pacientů s chronickým selháním ledvin, jejichž léčba je velmi komplikovaná - ať už z důvodu závažných přidružených onemocnění, pokročilého věku, nebo kombinace obou f...

INFORMACE

AUTOR
Barbora Szonowská,
DIMENZE
4,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Paliativa v nefrologii.pdf

POPIS

V posledním desetiletí stoupá počet pacientů s chronickým selháním ledvin, jejichž léčba je velmi komplikovaná - ať už z důvodu závažných přidružených onemocnění, pokročilého věku, nebo kombinace obou faktorů. U řady těchto nemocných je zahájení dialýzy spojeno se zhoršením funkčního stavu a kvality života. Cílem podpůrné nefrologické péče je udržet dobrou kvalitu života ve fázi pokročilého onemocnění ledvin. Zlepšení farmakoterapie obtížných fyzických symptomů, jako je bolest, dušnost, nauzea, nechutenství, únava, syndrom neklidných nohou, pruritus či nespavost, je nezbytnou součástí komplexní péče o tyto pacienty. Kromě řešení somatických obtíží je třeba věnovat pozornost i oblasti psychické, sociální a spirituální. Téma poskytování paliativní péče je komplikované a v českém zdravotnictví zatím stále poměrně nové. V současnosti přibývá nefrologů, kteří jsou motivovaní k zavedení paliativní péče do běžné praxe. Problémem je absence odborné publikace, která by téma popisovala komplexně včetně praktických doporučení. Cílem je udržet dobrou kvalitu života ve fázi pokročilého onemocnění ledvin.

Chcete si přečíst knihu?Paliativa v nefrologii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Barbora Szonowská,. Číst Paliativa v nefrologii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY