Sto a jedna pověst z Polné a okolí

Sto a jedna pověst z Polné a okolí - Jan Prchal | I15cajalco.com

...é, ale i divoženky, polednice a čarodějnice, tu i onde se objevil čert ... Město Polná na starých pohlednicích a fotografiích - Posts ... ... . Příběhy vyprávěné za zimních večerů doma u pece nebo v šenku, v létě večer pod lípou zapisovali generace písmáků, učitelů nebo kronikářů. Všechny informace o produktu Kniha Sto a jedna pověst z Polné a okolí - Jan Prchal, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Sto a jedna pověst z Polné a okolí - Jan Prchal. Pověsti z Vysočiny III. 2018; Sto a jedna pověst z Polné a okolí 201 ... Sto a jedna pověst z Polné a okolí - Jan Prchal,Marcela ... ... . Pověsti z Vysočiny III. 2018; Sto a jedna pověst z Polné a okolí 2016; Pověsti z Vysočiny I 2016; Druhá stovka pověstí z Polné a okolí 2016; Pověsti z Vysočiny II. 2017; 100 let Husovy knihovny v Polné 2014; všech 7 knih autora. Kniha Sto a jedna pověst z Polné a okolí je v Sto a jedna pověst z Polné a okolí. ... Jan Prchal z nich vybral ty nejpoutavější historky, v nichž ožívají nejen bytosti nadpřirozené, ale také historické postavy jako král Jiří z Poděbrad, po němž je pojmenován kámen na vrchu Homole, nebo jeho nástupce Vladislav Jagellonský, kte.. ... Místopis - Čechy, Morava > Sto a jedna pověst z Polné a okolí Pohádky národů, mytologie > Sto a jedna pověst z Polné a okolí NEŽ SI PŘIJDETE ZBOŽÍ NEZÁVAZNĚ PROHLÉDNOUT NEBO ZAKOUPIT, JE NUTNÉ NÁM NEJPRVE NAPSAT MAIL NEBO VYPLNIT OBJEDNÁVKU A POČKAT NA NAŠI ODPOVĚĎ. Hledáte Sto a jedna pověst z Polné a okolí od Jan Prchal,Marcela Makovská? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ...

INFORMACE

AUTOR
Jan Prchal
DIMENZE
8,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Sto a jedna pověst z Polné a okolí.pdf

POPIS

Na Vysočině bydlívali hlavně hastrmani a hejkalové, ale i divoženky, polednice a čarodějnice, tu i onde se objevil čert. Příběhy vyprávěné za zimních večerů doma u pece nebo v šenku, v létě večer pod lípou zapisovali generace písmáků, učitelů nebo kronikářů. Jan Prchal z nich vybral ty nejpoutavější historky, v nichž ožívají nejen bytosti nadpřirozené, ale také historické postavy jako král Jiří z Poděbrad, po němž je pojmenován kámen na vrchu Homole, nebo jeho nástupce Vladislav Jagellonský, který se k polenskému pánu Viktorínovi z Kunštátu přijel schovat před morem. Polensko je drsný kraj, který žádal po lidech těžkou práci, ale možná právě proto je tak bohatý na povídačky veselé i smutné, k pobavení i k ponaučení. Knihu bohatě vypravila ilustracemi Marcela Makovská z Polné. V krátké době vyjde z bohaté polenské slovesnosti díl druhý ? Druhá stovka pověstí z Polné a okolí.

Chcete si přečíst knihu?Sto a jedna pověst z Polné a okolí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Prchal. Číst Sto a jedna pověst z Polné a okolí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY