Tichá srdce: Kláštery a jejich lidé

Tichá srdce: Kláštery a jejich lidé - Alena Ježková | I15cajalco.com

...ee All. Photos. See All. Alena Ježková - Tichá srdce Kláštery a jejich lidé upcexpress ... Klastery a jejich lide | Sleviste.cz ... . Loading... Unsubscribe from upcexpress? ... Tichá srdce jsou ojedinělou a exkluzivní publikací v mnoha ohledech. Jsou ... Ke knize "Tichá srdce - kláštery a jejich lidé" doporučujeme také: Tichá srdce 2 Ježková, Alena Cena: 439 Kč Drahá Silvie Frenchová, Dawn Cena: 292 Kč Slepá mapa Mornštajnová, Alena Cena: 290 Kč Balada o pilotovi Stránský, Jiří ... Alena Ježková: Tichá srdce: kláštery a jejich lidé.Praha, Práh, 2013, 445 s. Prol ... Ježková, Alena: Tichá srdce: kláštery a jejich lidé ... ... ... Alena Ježková: Tichá srdce: kláštery a jejich lidé.Praha, Práh, 2013, 445 s. Prolog Bylo 23. října 2007, něco po osmé hodině večer. Stála jsem na temném nádvoří pražského Klementina a skrz zamřížované okno jsem sledovala ruch v zákristii kostela svatého Salvátora. Autorkou této výjimečné knihy je renomovaná spisovatelka Alena Ježková. Více než pět let shromažďovala písemné podklady a přímé zvukové záznamy. Studovala historii řeholních řádů a křesťanské reálie, objížděla opuštěné i živoucí kláštery v Čechách a na Moravě. Navštěvovala komunity a uskutečnila desítky rozhovorů s řeholníky a řeholnicemi. Na publikaci Tichá srdce - kláštery a jejich lidé vydanou poprvé v roce 2013 navazuje pokračování Tichá srdce - příběhy míst a lidí (2015). V současnosti autoři připravují třetí díl zamýšleného cyklu o řeholním životě v našich zemích. Na publikaci Tichá srdce - kláštery a jejich lidé vydanou poprvé v roce 2013 navazuje pokračování Tichá srdce - příběhy míst a lidí (2015). V současnosti autoři připravují třetí díl zamýšleného cyklu o ...

INFORMACE

AUTOR
Alena Ježková
DIMENZE
7,32 MB
NÁZEV SOUBORU
Tichá srdce: Kláštery a jejich lidé.pdf

POPIS

Autorkou této výjimečné knihy je renomovaná spisovatelka Alena Ježková. Více než pět let shromažďovala písemné podklady a přímé zvukové záznamy. Studovala historii řeholních řádů a křesťanské reálie, objížděla opuštěné i živoucí kláštery v Čechách a na Moravě. Navštěvovala komunity a uskutečnila desítky rozhovorů s řeholníky a řeholnicemi. Tichá srdce jsou ojedinělou a exkluzivní publikací v mnoha ohledech. Jsou vyčerpávajícím a současně čtivým exkursem do dějin působení šesti řeholních řádů u nás: benediktinů, cisterciáků, premonstrátů, františkánů, dominikánů a boromejek. Tématem téměř šedesáti esejistických textů jsou kláštery známé a "znovuoživené" jako Břevnov, Strahov či Rajhrad; opomíjené i chátrající jako Osek a Chotěšov; nebo zaniklé jako Ostrov u Davle či Dolní Kounice. Působivou vrstvu knihy představují výpovědi pětadvaceti řeholníků, mezi nimiž jsou například: člen dominikánského řádu kardinál Dominik Duka, opat strahovského kláštera Michael Pojezdný či převor břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek. Ve vzpomínkách starších pamětníků ožívají otřesná svědectví z 50. let minulého století, kdy komunistický režim kláštery zrušil a řeholníky poslal do internačních táborů nebo je odsoudil ve vykonstruovaných monstrprocesech k dlouhým letům ve věznicích a pracovních lágrech. Mnozí potom dále působili v ilegalitě. Nejde však jen o fakta, ale především o otevřené výpovědi lidí, kteří žijí skromně, podle pevných hodnot a prací pro druhé. Hovoří o zvláštnostech života v komunitě, stejně jako o hlubokých duchovních zážitcích, jaké představuje povolání k řeholnímu životu či kontemplace. Rovnocenný protějšek textu tvoří černobílé fotografie Jiřího Chalupy. Jsou plné atmosféry a empatie k místům i lidem. Také ony vznikaly v průběhu několika let a s vynaložením velkého úsilí.

Chcete si přečíst knihu?Tichá srdce: Kláštery a jejich lidé ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alena Ježková. Číst Tichá srdce: Kláštery a jejich lidé Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY