Politické strany

Politické strany - Maurice Duverger | I15cajalco.com

...v, s rovnakými politickými názormi a cieľmi, ktorí sa zúčastňujú politického života a zároveň sú to organizácie reprezentujúce ekonomické, sociálne, kultúrne, ekologické a iné záujmy občanov ... Parlamentné voľby 2020 - Politické strany - Topky.sk ... . Politické strany sú organizácie združujúce ľudí so zámerom podstatne ovplyvňovať politickú moc účasťou na riadení spoločnosti prostredníctvom štátu. Hlavným cieľom politickej strany je získať rozhodujúci podiel štátnej moci. Význam PS sa prejavuje v štyroch oblastiach: Politické strany nie sú rovnaké, navzájom sa odlišujú. Možno ich rozdeliť podľa určitých kritérií. Medzi takéto kritéria patrí spôsob výberu a po ... Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky - Wikipedie ... . Význam PS sa prejavuje v štyroch oblastiach: Politické strany nie sú rovnaké, navzájom sa odlišujú. Možno ich rozdeliť podľa určitých kritérií. Medzi takéto kritéria patrí spôsob výberu a počet členov, základná politická orientácia a politický vplyv. 1) Spôsob výberu a počet členov: masové strany výberové strany (exkluzívne) -politické strany členíme z viacerých hľadísk. 1. základná politická orientácia: - konzervatívne politické strany - liberálne politické strany - sociálne politické strany - konzervatívne politické strany: - kresťanské, národne, ľudové, republikánske...

INFORMACE

AUTOR
Maurice Duverger
DIMENZE
11,92 MB
NÁZEV SOUBORU
Politické strany.pdf

POPIS

Kniha Les partis politiques (1951) Maurice Duvergera, jednoho z nejvýznamnějších představitelů francouzské politologie a ústavního práva, patří mezi zakladatelská díla v oblasti studia politických stran a stranických systémů. I po šedesáti letech prvního vydání v roce 1951 slouží politologům celého světa jako studnice základních, ale zároveň faktograficky bohatě dokumentovaných znalostí o strategii získání moci prostřednictvím stran, o vnitřní organizaci a struktuře stran, o jejich chování v odlišných volebních systémech, v různých typech vlád a různých politických režimech.

Chcete si přečíst knihu?Politické strany ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Maurice Duverger. Číst Politické strany Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY