Vejdi poutníče: Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši

Vejdi poutníče: Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši - Ondřej Faktor | I15cajalco.com

...- po stavební stránce totiž přetrval více než šest sto letí let od svého vzniku ve 14 ... Literatura - Městská knihovna Neratovice ... . století až do současnosti v původní podobě bez větších zásahů a přestaveb a též jeho interiér vypadá bezmála ... Podle všeho vznikly v 80. - 90. letech 14. století a prezentují jeden z nejlépe zachovaných, nejucelenějších a nejrozsáhlejších příkladů chrámové výzdoby z doby krále Václava IV. Kniha vychází ku příležitosti 600. výročí od smrti Václava IV. (kostel sv. Jakuba V ... Nakladatelství VERBUM Publishing | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Kniha vychází ku příležitosti 600. výročí od smrti Václava IV. (kostel sv. Jakuba Většího v Libiši) Jakuba Většího v Libiši na Mělnicku. Význam libišského kostela spočívá především v jeho autenticitě - po stavební stránce totiž přetrval více než šest století let od svého vzniku ve 14. století až do současnosti v původní podobě bez větších zásahů a přestaveb a též jeho interiér vypadá bezmála ... Vejdi poutníče Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši. Ondřej Faktor. VeRBuM. ... Publikace se věnuje významné gotické památce kostelu sv. Jakuba Většího v Libiši na Mělnicku. Význam libišského kostela spočívá především v jeho autenticitě po stavební stránce totiž přetrval více než šest století let od svého ... Římský a český král Václav IV. a počátky husitské revoluce doprovodná publikace k výstavě "Václav IV. Král na rozhraní věků. 600 let od úmrtí římského a.....

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Faktor
DIMENZE
9,46 MB
NÁZEV SOUBORU
Vejdi poutníče: Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši.pdf

POPIS

Středověké nástěnné malířství je hlavním tématem knihy plné poutavého textu a bohatého obrazového doprovodu. Publikace se věnuje významné gotické památce kostelu sv. Jakuba Většího v Libiši na Mělnicku. Význam libišského kostela spočívá především v jeho autenticitě – po stavební stránce totiž přetrval více než šest století let od svého vzniku ve 14. století až do současnosti v původní podobě bez větších zásahů a přestaveb a též jeho interiér vypadá bezmála totožně jako kdysi. Nejcennější stránkou kostela jsou mimořádně dobře dochované a ikonograficky poutavé malby na zdech lodi a presbytáře. Podle všeho vznikly v 80. - 90. letech 14. století a prezentují jeden z nejlépe zachovaných, nejucelenějších a nejrozsáhlejších příkladů chrámové výzdoby z doby krále Václava IV. Kniha vychází ku příležitosti 600. výročí od smrti Václava IV.

Chcete si přečíst knihu?Vejdi poutníče: Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Faktor. Číst Vejdi poutníče: Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY