Lidka z Malé Strany

Lidka z Malé Strany - Libuše Štědrá, | I15cajalco.com

...né rodiny. Poutavě zachycují tehdejší těžký život dítěte z rozvedeného manželství ... Libuše Štědrá: Lidka z Malé Strany | MALL.CZ ... . Všechny postavy opravdu žily a můžete ... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Lidka z Malé Strany. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Lidka z Malé Strany. ŠTĚDRÁ Libuše, ŠTĚDRÁ Ludmila. Info: Petrklíč, 2019 (1.) - brož., 265 str. EAN: 9788072296934 ISBN: ... Lidka z Malé Strany. Štědrá, Libuše. Vydání: Petrklíč 2019 | Jazyk: čeština | Si ... Lidka z Malé Strany - Libuše Štědrá | Databáze knih ... ... Lidka z Malé Strany. Štědrá, Libuše. Vydání: Petrklíč 2019 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 93071. Autobiografické vzpomínky spisovatelky Ludmily Štědré, píšící pod pseudonymem Liduše G. Mostecká, které do beletristické podoby převedly její dcery. Autorky objevily v pozůstalosti své matky Ing. Ludmily Štědré, roz. Marianiové, provd. Gabessamové (4. 1. 1901 v Praze - 6. 3. 2000 v Opavě), vzpomínky na její dětství a dospívání. Sestavily z nich tuto knihu. Oživují v ní mnoho malostranských postav a figurek, jímavě vykreslují život prvních dvaceti let 20. století na Malé Straně a sledují dramatické osudy široce ... Lidka z Malé Strany. Značka: Petrklíč Výrobní číslo: ... jímavě vykreslují život prvních dvaceti let 20. století na Malé Straně a sledují dramatické osudy široce rozvětvené rodiny. Poutavě zachycují tehdejší těžký život dítěte z rozvedeného manželství. Všechny postavy opravdu žily a můžete vystopovat i ... Objednávejte knihu Lidka z Malé Strany v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Lidka z Malé Strany od ...

INFORMACE

AUTOR
Libuše Štědrá,
DIMENZE
10,21 MB
NÁZEV SOUBORU
Lidka z Malé Strany.pdf

POPIS

Autorky objevily v pozůstalosti své matky Ing. Ludmily Štědré, roz. Marianiové, provd. Gabessamové (4. 1. 1901 v Praze – 6. 3. 2000 v Opavě), vzpomínky na její dětství a dospívání. Sestavily z nich tuto knihu. Oživují v ní mnoho malostranských postav a figurek, jímavě vykreslují život prvních dvaceti let 20. století na Malé Straně a sledují dramatické osudy široce rozvětvené rodiny. Poutavě zachycují tehdejší těžký život dítěte z rozvedeného manželství. Všechny postavy opravdu žily a můžete vystopovat i jejich skutečná jména. Hrdinka knihy vyrůstala na Malé Straně, celý život dychtila po vzdělání. Vystudovala Vysokou školu obchodní s titulem komerční inženýr. V r. 1925 se vdala za svého profesora Českoslovanské OA Eustacha Gabessama (v knize Smutný), o 24 let staršího, který si nepřál mít děti. Jako jeho žena nesměla učit, proto začala psát. Vydala romány Vlny života, Cesta, Pěst, Dítě, Dražba srdce a jedinou knihu pro děti Amilkovo mládí pod pseudonymem Liduše G. Mostecká. Po smrti manžela se už nevdala, přání mít děti si později splnila. Narodily se jí tři dcery. Nejstarší Jiřina a po čtyřech a půl letech dvojčata Libuše a Ludmila. Do svých osmdesáti let učila na pražských gymnáziích. Dožila se téměř 100 let.

Chcete si přečíst knihu?Lidka z Malé Strany ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Libuše Štědrá,. Číst Lidka z Malé Strany Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY